$
הייטק והון סיכון

זברה מדיקל הישראלית חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Carestream Health

המערכת של החברה הישראלית מציעות תובנות מבוססות בינה מלאכותית לאבחונים. המוצרים של קרייסטרים נמצאים בבתי חולים ב-170 מדינות בעולם

מאיר אורבך 12:2702.02.17

חברת הסטארט-אפ זברה מדיקל ויז׳ן מקיבוץ שפיים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Carestream Health, אחת החברות המובילות בעולם בתחנות עבודה למחלקות רדיולוגיה. במסגרת שיתוף הפעולה תשלב קרסטרים את הטכנולוגיה של זברה במערכותיה.

 

החברות יציגו את המערכת המשולבת לראשונה בכנס הטכנולוגיה הרפואית HIMSS. המערכת מספקת תובנות מבוססות בינה מלאכותית ומציעה מערכת תמיכה לרופאים, לבתי חולים ולמבטחים. השימוש במערכת התובנות של זברה יכול לשפר משמעותית את איכות האבחונים, תוך כדי מיקסום הפרודוקטיביות והקטנת ההוצאות של מערכות הבריאות. התובנות המופקות מהטכנולוגיה מיושמות גם על בדיקות הדמיה שכבר נלקחו בעבר, על מנת לאתר מחלות כרוניות אותן ניתן למנוע באמצעות טיפול בזמן המתאים.

 

אלעד בנימין. מנכ"ל זברה מדיקל ויז'ן אלעד בנימין. מנכ"ל זברה מדיקל ויז'ן

 

חברת Carestream היא מהמובילות בעולם בתחום תחנות העבודה למחלקות הרדיולוגיה ומוצריה נמצאים באלפי בתי חולים בכ-170 מדינות ברחבי העולם. החברה, שהייתה בעבר חטיבת הדימות של קודאק, רכשה בעבר מספר חברות ישראליות כגון ALGOTEC ו-OREX ומעסיקה מעל ל-200 עובדים במרכזי פיתוח בישראל.

 

קיירסטרים תוסיף את הטכנולוגיה של זברה לפלטפורמת שיתוף הפעולה הקליני שלה, ותעזור לספקי שירותים רפואיים לנהל אוכלוסיות בסיכון ולשפר את התפוקה והעקביות של הדיווח הרדיולוגי. חבילת האלגוריתמים הראשונית ששוחררה מזהה באופן אוטומטי מגוון מצבים מסכני חיים כגון דלדול העצם, הצטברות סידן בעורקים הכליליים, נפחת בריאות (אמפזימה) ורקמות שומן בכבד. הפתרון המשותף יאפשר לגורמים מטפלים בקהילה הרפואית לאבחן מראש מטופלים ברמת סיכון גבוהה ולשלבם בתכניות ייעודיות למניעת מצבים מסכני חיים ותחת השגחה ראויה.

 

"המטרה שלנו היא לצייד את ספקי השירותים הרפואיים במערכת לניתוח דימות שיכולה לזרז את תהליך האבחון המוקדם ולשפר את המסגרת הטיפולית עבור כל חולה. גישה הוליסטית לניתוח הנתונים היא הדרך היחידה להשיג תוצאות איכותיות", אומר לודוביק ד'אפראה, מנהל חטיבת Health IT ב-CareStream. "זו הסיבה ששילבנו את מערך התובנות של זברה בתוך המערכת הכללית שפיתחנו".

 

"זהו שיתוף פעולה משמעותי מאוד עבורנו, מכיוון שמדובר במערכת שנמצאת בשימוש נרחב בקרב סוכנויות בריאות ממשלתיות, מערכות בריאות גדולות וארגונים מסחריים. שיתוף פעולה שבו זברה מספקת נתונים למערכת של קיירסטרים תניב ערך מיידי למשתמשי הפלטפורמה". אומר אלעד בנימין, מנכ"ל ומייסד משותף של זברה מדיקל. " כמיליארד איש מצטרפים למעגל הנסרק עד שנת 2020 ומערכות הבריאות צריכות למצוא בהקדם דרכים להגדיל תפוקה תוך שיפור האיכות".

 

זברה מדיקל ויז'ן הוקמה ב-2014 על ידי המייסדים אייל טולדנו, אייל גורה, ואלעד בנימין ומומנה על ידי רשת בתי החולים המובילה אינטרמאונטיין , Khosla Ventures ו-Ourcrowd ומארק בניהוף מנכ"ל סיילספורס. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x