שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

זמן מסך: ברוכים הבאים לעולם שכולו פייסבוק

אפליקציית הסטרימינג שמפתחת הרשת החברתית תספק לה פתרון כפול: הארכת זמן השהייה של המשתמשים ואפיק נוסף לפרסום. חמש נקודות

הגר רבט 11:5102.02.17

1. פולשת. פייסבוק פועלת להשלמת אסטרטגיית הווידיאו תחילה שלה ולפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל" מפתחת אפליקציית סטרימינג, שתשמש להפצת תכני הווידיאו הללו למקלטי הטלוויזיה. המהלך מוכיח שהיעד הסופי של מארק צוקרברג, כפי שנחזה כאן בעבר, הוא להחליף את מקומה של הטלוויזיה ולהשיג בכך מטרה כפולה: להאריך את זמן השהייה בפייסבוק ולמצוא אפיק חדש לשתילת פרסומות.

 

פייסבוק בטלוויזיה. להאריך את זמן השהייה פייסבוק בטלוויזיה. להאריך את זמן השהייה צילום: ליאור באקאלו

 

2. מחפשת. פיצ'ר השידורים החיים של פייסבוק הושק באפריל האחרון, אבל במובנים רבים הוא עדיין ערוץ תקשורת שמחפש זהות. השירות אומץ בחום בידי אקטיביסטים וגופי תקשורת משניים, כמו אלה של תנועת האלט־רייט האמריקאית, אבל חרף מאמצי הרשת טרם סחף את המשתמשים הרגילים שלא מרבים ליצור תוכן משלהם.

 

3. מפתחת. בניגוד לחברות כמו אמזון, אובר או נטפליקס, המוצר שפייסבוק מוכרת הוא זמן, שמתרגם עבורה להכנסות. כדי להאריך את זמן השהייה של המשתמשים פייסבוק משקיעה בהפקת תכנים ארוכים ואיכותיים יותר. בשלב ראשון צעד זה מתבצע באמצעות גופי תוכן חיצוניים שאיתם החברה מנהלת מגעים, אך לא מן הנמנע שבעתיד הקרוב תקים החברה מחלקת הפקה משלה.

 

4. שוברת. בחברה החלו לאחרונה לבחון שילוב של פרסומות "מיד רול" שקוטעות את השידורים החיים, ממש כמו בטלוויזיה. הכנסות שוק הפרסום הדיגיטלי אמנם שברו שיאים ב־2016 וצפויות לצמיחה של כ־40% השנה, אבל בפייסבוק מודעים לכך שהמקום לשילוב פרסומות בניופיד הולך ואוזל. התוצאה המתבקשת היא חדירה לטלוויזיה.

 

5. משתלטת. זה לא יקרה מיד, אבל כשהרשת החברתית תרגיל את המשתמשים שהיא לא רק שער לאינטרנט ואמצעי תקשורת אלא גם גוף שידור, היא תשלוט על זמן גדול עוד יותר משעות היום שלהם. אלא שבניגוד לגופי שידור וכלי תקשורת מסורתיים, פייסבוק מתנערת מכל ארשת של מחויבות אתית, ערכית ועריכתית כלפי המשתמשים שלה. לא בטוח שמה שהעולם צריך זה עוד ערוץ הפצה לחדשות מזויפות.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x