שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

ממשלת סין תשקיע בקרן ישראלית חדשה

קרן בלואקונומי הישראלית גייסה 150 מיליון דולר ממשלת סין ומקרנות מוסדיות במדינה. היא תנוהל על ידי שלום דסקל, יובל רבין ויעקוב קפלן והיא תתמקד בהשקעות בטכנולוגיות ימיות

מאיר אורבך 13:4330.01.17
על אף ההגבלות שהטילה ממשלת סין על השקעות בחברות וקרנות ישראליות, מסתבר שיש תחומים שבהם יש עדיין השקעות עניפות של הממשלה. קרן בלואקונומי הישראלית גייסה 150 מיליון דולר ממשלת סין וקרנות מוסדיות בסין. הקרן החדשה תשקיע בטכנולוגיות ימיות בישראל.

 

בשיחה עם "כלכליסט" מסביר שלום דסקל, מייסד הקרן, שאמנם יש עצירה בהשקעות מסין, אבל התחום של טכנולוגיות נקיות הוא תחום חשוב ביותר לממשלת סין, שמשקיעה בו מאות מיליארדי דולרים

 

יובל רבין. בחנו 40 חברות בחצי השנה האחרונה יובל רבין. בחנו 40 חברות בחצי השנה האחרונה

 

"אנחנו נשקיע בקרוב בארבע חברות ישראליות בתחומים שונים, לאחר שבחנו כ-40 חברות שונות בחצי השנה האחרונה. יש מאות מהנדסים בתחום הימי בישראל שמקימים חברות בתחום ועד היום הקרנות הישראליות לא השקיעו בתחום ויצר עבורנו הזדמנות השקעה", אומר שלום דסקל. "אנחנו נשקיע עד חמישה מיליון דולר בחברות בשלבים ראשונים ועד 20 מיליון דולר בחברות בשלבים מתקדמים יותר".  

 

הקרן החדשה תנוהל על ידי שלום דסקל, יובל רבין ויעקב קפלן והיא תתמקד בהשקעות בטכנולוגיות ימיות כגון: אנרגיה, מזון ימי, חומרים מבוססי אצות, תרופות, קוסמטיקה, איים מלאכותיים, ניהול שפכים וטיהור והתפלת מים.

 

הגיוס הושלם בתוך ששה חודשים וזאת לאחר מפגשים עם שמונה משלחות ממשלתיות מסין אשר ביקרו בישראל לצורך מפגשים עם חברות טכנולוגיה בתחום הימי. במקביל ביצעו השותפים מצגות ומפגשים בסין לממשלה ולקרנות ציבוריות אשר הגדירו את התחום הימי כחלק אסטרטגי במדיניות ההשקעה שלהן.

 

שלום דסקל, שותף ומייסד קרן בלואקונומי מציין כי המעורבות הממשלתית בהשקעות טכנולוגיות תעזור לחברות ישראליות לזרז את הכניסה העסקית לשוק הסיני ובנוסף תוסיף מעטפת ביטחון להגנה על זכויות הקניין הרוחני לטכנולוגיה הישראלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x