$
חדשות טכנולוגיה

ליפט הודיעה שתתרום מיליון דולר למאבק המשפטי בצווי ההגירה של טראמפ

מייסד חברת ההסעות ג'סטין מילר צייץ בטוויטר על תרומה של מיליון דולר לארגון ACLU שתתפרס על פני 4 שנים: "לא נשמור על שתיקה בנושאים שמאיימים על הערכים והקהילה שלנו"

הגר רבט 17:1529.01.17

חברת שירותי ההסעות שמתחרה באובר מצטרפת לגל המחאה הטכנולוגי נגד צווי הגבלת ההגירה ממדינות מוסלמיות עליהם חתם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, במהלך סוף השבוע.

 

ג'סטין מילר, מייסד החברה, צייץ היום בטוויטר כי ליפט תתרום מיליון דולר לארגון זכויות האדם האמריקאי ACLU שמוביל את המאבק המשפטי בצווים החדשים.

מילר כתב "הקמנו את ליפט כדי שתהווה לסוג הקהילה שאנו רוצים לראות בעולם: מגוונת, כוללת ובטוחה. השבוע טראמפ סגר את גבולות המדינה שלנו לפליטים ומהגרים בהתבסס על מדינת המוצא שלהם".

 

"אנו מתנגדים בתוקף לפעולות אלה ולא נשמור על שתיקה בנושאים שמאיימים על הערכים והקהילה שלנו", נכתב בציוץ, לפני שמילר פירט מה מתכוונת החברה לעשות בנידון - תרומה של מיליון דולר לארגון זכויות האדם לאורך תקופה של ארבע שנים.

 

היוזמה של ליפט מצטרפת להצהרה של בריאן צ'סקי, מנכ"ל Airbnb, שהבטיח כי החברה תספק מקום לינה בחינם לפליטים הסורים שכניסתם לארה"ב תימנע בתקופה הקרובה ולמבקרים מהמדינות הכלולות בצו, שנתקעו במדינה שלישית ללא מקום שהייה. צ'סקי כתב "לא להתיר כניסת פליטים או אזרחי מדינות מסוימות זה לא בסדר, ועלינו לעמוד לצד אלו שנפגעים מהמהלך", והציע למי שזקוק בדחיפות לסידור לינה לפנות אליו אישית.

 

מוקדם יותר היום אמר טראויס קלאניק, מנכ"ל אובר המתחרה הגדולה של ליפט, כי החברה שלו תפצה על חשבונה נהגים שלה שעובדים בארה"ב ומצאו עצמם תקועים מחוץ למדינה בשלושת החודשים הקרובים בשל הצו. קלאניק אמר כי החברה כבר איתרה כמה עשרות נהגים כאלו וביקש מאחרים לפנות אליה בהקדם. הוא הצהיר גם כי יבקש מטראמפ לשנות את המדיניות במהלך פגישתם הצפויה ביום שישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x