שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

HP מבצעת ריקול ליותר מ-100 אלף סוללות מחשבים ניידים

תקלה בסוללה של כמה מהסדרות עשויה להוביל להתחממות יתר ולסכנת כוויות והחברה קוראת לחלק מבעלי המחשבים להחליף אותה ללא תשלום

רפאל קאהאן 14:5626.01.17
HP הודיעה אתמול (ד') על תכנית ריקול של כ-101 אלף סוללות של מחשבים ניידים, ששווקו בין מרץ 2013 לאוקטובר 2016. התוכנית מתייחסת למחשבים מהסדרות : HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario, ו-HP Pavilion. תכנית החזרת הסוללות הנוכחית היא הרחבה של תכנית שהחברה החלה ביוני אשתקד, במסגרתה נקראו כ-41 אלף בעלי מחשבים להגיע להחליף את הסוללות, לאחר שוועדת הבטיחות למוצרים צרכניים הפדרלית הזהירה שהן עלולות לסבול מהתחממות יתר שתוביל ל"סכנת דליקה ועלולה לגרום לכוויות".

 

הוועדה הזהירה את המשתמשים ולקוחות החברה שמחשביהם נמצאים ברשימה וביקשה מהם להוציא את הסוללות החשודות מהמכשיר שלהם ולהחזירן ל-HP, שתחליף אותן ללא עלות. החברה הקימה עמוד ייעודי באתר האינטרנט שלה שמאפשר ללקוחות להוריד תוכנה שתבדוק האם המחשב שלהם הוא חלק מהסדרות הפגומות.

 

מחשב מסדרת Pavilion מחשב מסדרת Pavilion

 

הסיבה העיקרית לריקול הנרחב מגיע כנראה כלקח מפרשת הנוט 7 של סמסונג - במסגרתה החברה הואשמה שהמתינה זמן רב מדי עד שנאותה להודות בכך שקיימת בעיה והיא צריכה לבצע החזרה של המכשירים התקולים. עם זאת, לדברי HP, פחות מ-1% מסך המחשבים ששווקו בתקופה הזו עשויים לסבול מתופעת ההתחממות. לדברי החברה, עד כה תועד רק מקרה אחד של התחממות שגרם לנזק של כ-1,000 דולר בביתו של הלקוח. זו אינה הפעם הראשונה ש-HP סובלת מבעיית התלקחות בחלפים של מחשביה. ב-2014 החברה ביצעה ריקול לכ-6 מיליון כבלי חשמל שדווח בזמנו שסבלו מהתחממות יתר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x