$
הייטק והון סיכון

סוף לסיפור: דל רוכשת את הטכנולוגיה של קומיליון הישראלית

חברת הסייבר הישראלית שהוקמה על ידי קובי פרידמן גייסה 2.6 מיליון דולר אך שווי העסקה אינו משקף אקזיט למשקיעים. דל תשלב את הטכנולוגיה בפתרונות האבטחה שלה

מאיר אורבך 14:2725.01.17
קבוצת פתרונות הסייבר של DELL EMC תשלב את הטכנולוגיה של קומיליון בפתרונות ה-SOC/CERTשלה. בעקבות השילוב תפסיק קומיליון את פעילותה כחברה. קומיליון, שהוקמה על ידי קובי פרידמן גייסה עד היום 2.6 מיליון דולר משלמה קרמר, מיקי בודאי ומשקיעים נוספים אך לא הצליחה להמריא. שווי העסקה, שכוללת אבני דרך רבות, נמוך ואינו משקף אקזיט למשקיעים. 

 

חברת קומיליון שהוקמה לפני כשלוש שנים, פיתחה פלטפורמה לשיתוף מידע וידע מאובטחים בין ובתוך ארגונים - טכנולוגיה שנבחרה כמובילה בתחומה בעולם. לחברה מספר לקוחות גדולים ושיתופי פעולה ואף נבחרה לשמש כתשתית שיתוף המידע של המגזר הפיננסי בישראל. אולם, במקביל, כלל חברות שיתוף המידע שהוקמו בשנתיים האחרונות נסגרו, האחרונה שבהן הינה SOLTRA אשר הוקמה כמיזם בבעלות הבנקים האמריקאים הגדולים.

 

משמאל: קובי פרידמן גיא ורטהיים. קמיליון משמאל: קובי פרידמן גיא ורטהיים. קמיליון צילום: תומי הרפז

 

ד"ר יניב הראל, המנהל הכללי של קבוצת פתרונות הסייבר ב DELL EMC אמר ל"כלכליסט" כי "DELL EMC מספקת פתרונות למרכזי CERT ו-SOC גדולים. שיתוף מידע ושיתוף פעולה בין אנשי סייבר ובין ארגונים הינו מרכיב מרכזי בתפיסת הפתרון שלנו - מצאנו את הטכנולוגיה של קומיליון כמובילה וכבעלת ערך עבורינו, ואנחנו צפויים לשלב אותה כחלק מהתשתית של פתרונות הקבוצה בנושא - שילוב זה יצטרף למכלול פתרונות הקבוצה עבור אתגר שיתוף המידע המאובטח ברמה מדינתית".

 

לדברי קובי פרידמן, מנכ"ל קומיליון: "הקמנו את קומיליון על בסיס החזון שארגונים יהיו חייבים לשתף פעולה באופן משמעותי על מנת להתמודד עם איומי הסייבר הגוברים עליהם - ולצורך כך נדרש מענה טכנולוגי מתאים. בשיתוף עם התעשייה ותוך סיוע וגיבוי של המשקיעים הטובים ביותר פיתחנו את הטכנולוגיה המובילה בתחום. אולם בשנה האחרונה, עם הבשלת הרגולציה והפסקת הפעילות של חברות אחרות בתחום, הגענו למסקנה כי שוק השיתוף יקבל מענה בעיקר ממרכזי CERT ומיזמים מדינתיים אחרים - והחלטנו לחבור לגוף אשר יוכל להמשיך את מימוש החזון שלנו. אני שמח כי מצאנו ב DELL EMC, שהינה החברה המובילה בתחום, שותפה לחזון אשר תאפשר המשך מימושו במרכזים המיועדים לכך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x