$
הייטק והון סיכון

אשטון קוצ'ר משתתף בהשקעה של 70 מיליון דולר בחברת SentinelOne

את סבב הגיוס השלישי של חברת הסייבר הישראלית שגייסה עד כה 110 מיליון דולר הובילה RedPoint Ventures. "אנחנו בונים את החברה במטרה להנפיק אותה בעתיד"

מאיר אורבך 14:3025.01.17

חברת הסייבר הישראלית SentinelOne גייסה 70 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי. RedPoint Ventures הובילה את הסבב הנוכחי, בשילוב השקעות נוספות מ- Sound Ventures של אשטון קוצ׳ר וגיא עוזרי, וכן בשיתוף משקיעים קיימים כמו Third Point Ventures, Data Collective, Granite Hill Capital Partners, Westly Group, ו-SineWave Ventures. רדפוינט היא לקוחה של חברת SentinelOne וזהו סבב הגיוס הראשון שהיא משתתפת בו. החברה גייסה עד כה סכום כולל של יותר מ-110 מיליון דולר, והיא מעסיקה כ-200 עובדים, 100 בישראל והשאר בארצות הברית, אירופה ויפן. סנטינל נוסדה על ידי תומר וינגרטן ואלמוג כהן.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אומר תומר וינגרטן, אחד ממייסדי החברה והמנכ"ל שלה, "התחום שאנחנו עוסקים בו, של הגנת נקודת הקמה ותחום האנטי וירוס, הוא הבעיה הכי בוערת של כל ארגון באשר הוא. זו טכנולוגיה שיש כיום בכל ארגון ואנחנו מבינים שהיא לא עושה הרבה ואין אלטרנטיבות, יש לנו מעט מאוד מתחרים חדשים. הפתרונות של היצרנים הוותיקים מגושמים מאוד, ניתנים לפריצה בקלות ולא מסוגלים לתת פתרון ליצירתיות של המתקיפים כיום. יש הרבה שיטות לעקוף את האנטי וירוס. אנחנו פיתחנו שיטה שונה לחלוטין עם הרבה יותר יעילות והצלחה לארגונים.

 

תומר וינגרטן מייסד. רמת הציפיות עלתה תומר וינגרטן מייסד. רמת הציפיות עלתה צילום: אתר החברה

 

"אני מרגיש שרמת הציפיות מאיתנו עלתה מאוד, אבל אנחנו מוכנים להיות סימנטק הבאה. יש לנו את היכולת לעשות את קפיצת המדרגה ויש לנו חלון הזדמנויות. שתי מתחרות הענק שלנו - סימנטק ומקאפי – חלשות מאוד. לכן גייסנו סכום גדול כל כך, שיאפשר לנו לרוץ. מרבית ההכנסות יילכו להתרחבות גלובאלית: נשקיע משמעותית במכירות ביפן, ארה"ב וקנדה וגם חלק מהמפיצים שלנו בעולם השקיעו בנו.

 

"אנחנו בונים את החברה במטרה להנפיק אותה בעתיד. אני לא יודע מתי זה יקרה, מכיוון שכיום הגבולות בין חברה פרטית לציבורית מטושטשים. אני לא בטוח אם נצטרך גיוס משמעותי נוסף. כיום המטרה שלנו היא בעיקר להתמקד בעבודה שאנחנו עושים עם הגיוס החדש", מסכם וינגרטן.

 

סנטינל מתכננת להשתמש בכספי הסבב הנוכחי כדי להרחיב את היקף השיווק והמכירות באופן אגרסיבי השנה, ולהביא לגדילה של יותר מ-400% ברחבי העולם, לצד גידול נרחב ביכולות המחקר והפיתוח לפלטפורמות הדור הבא, הנמצאות בשימוש רחב ברחבי העולם.

 

אשטון קוצ'ר. בין המשקיעים אשטון קוצ'ר. בין המשקיעים צילום: שאטרסטוק

 

החברה מתכננת להמשיך את ההתרחבות הגלובלית על ידי השקעה משמעותית במערך המכירות הבין-לאומי של החברה, וכן להגדיל את צוות ההנהלה הקיים. ״ההשקעה הנוכחית מאפשרת לנו להרחיב את מאמצינו להביא את טכנולוגיית ההגנה המתקדמת שלנו לשוק ולהציע פתרונות חדישים לחברות, ספקי שירות וגופים ממשלתיים ברחבי העולם המחפשים לשנות את הקיים״, הוסיף וינגרטן.

 

״הגיוס הנוכחי מהווה מבחינתנו צעד חשוב בדרך להגשמת החזון שלנו – ליצור לראשונה מזה ארבעה עשורים מהפכה בשוק אבטחת תחנות הקצה והשרתים, עם דור מוצרים חדש המתבסס על טכנולוגיית הדור הבא, שתשים סוף להגמוניה של מוצרי האבטחה הקיימים,״ אומר אלמוג כהן, סמנכ״ל טכנולוגיות ומייסד סנטינל וואן. ״הטכנולוגיה החדשה שאנו מציעים כבר נמצאת בשימוש לקוחותינו ומספקת הגנה אמיתית מפני איומים מתקדמים ובעלת גמישות מובנת להגיב לאיומים חדשים בצורה יעילה תוך זמן קצר״.

 

הפתרון שפיתחה החברה מציע מוצר לנטרול איומים הכולל איתור, תגובה ומניעה המרוכזים בפלטפורמה מתוחכמת אחת שמתבססת על אוטומציה הנשענת על למידת מכונה. כך יכולים ארגונים לאתר התנהגות זדונית בצורה רוחבית על פני וקטורים שונים ובמהירות, ולעצור אותם בעזרת מערכת תגובה אוטומטית לחלוטין המגנה בפני תקיפות הסייבר המתחדשות בזמן אמת. הפלטפורמה של SentinelOne מנטרלת מתקפות מתוך המערכת גם ללא הצורך בחתימה ספציפית או גישה דרך הענן. הפלטפורמה נתמכת ב-Windows, MacOS, Linux.

 

חברת המדיה המובילה Time Inc. היא אחת המצטרפות האחרונות למאגר הלקוחות של החברה, לאחר שהחליטה לפרוס את הפתרון על פני עשרות אלפי תחנות ולהחליף את פתרון האנטי וירוס הקיים שלה בטכנולוגיה של סנטינל וואן.

 

סנטינל התחילה את דרכה במאיץ החברות Upwest labs שהיו המשקיעים הראשונים של החברה וסייעו לה לעבור לעמק הסיליקון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x