$
חדשות טכנולוגיה

רכישה ראשונה לקרן צ'ן-צוקרברג: סטארט-אפ בתחום הבינה המלאכותית

בני הזוג צוקרברג התחייבו להעביר את הונם לצדקה עוד במהלך חייהם. הרכישה הראשונה של הקרן שהקימו מיועדת לאפשר לקהילה המדעית לתעדף ולהבין מיליוני מאמרים אקדמיים

רפאל קאהאן 16:2024.01.17

יוזמת צ'ן-צוקרברג, קרן הצדקה שהקים מייסד פייסבוק מארק צוקרברג ביחד עם אשתו פרסיליה צ'ן, שמטרתה המוצהרת הינה לחלק את המיליארדים של המשפחה למטרות טובות, הודיעה היום על השקעתה הראשונה. הקרן תרכוש סטארט-אפ בשם מטא (Meta) שעוסק בפיתוח בינה מלאכותית שמסייעת לחוקרים לנתח, לקרוא, לתעדף ולהבין מיליוני מאמרים אקדמיים.

 

הדיווח על הרכישה בוצע, איך לא, בפוסט בפייסבוק, אולם הסכום לא נמסר. מטא גייסה כ-6 מיליון דולר מאז נובמבר 2015, ובסך הכל גייסה כ-7 מיליון דולר. השאיפה של הקרן היא להשתמש בטכנולוגיה של מטא כדי לאפשר לקהילה המדעית גישה למאמרים שעשויים ללכת לאיבוד בין אלפי החומרים שמפורסמים מדי יום. בנוסף, תאפשר הקרן למדענים גישה חופשית לטכנולוגיה של הסטארט-אפ.

 

מארק צוקרברג ופרסיליה צ'ן מקצים 3 מיליארד דולר לריפוי מחלות מארק צוקרברג ופרסיליה צ'ן מקצים 3 מיליארד דולר לריפוי מחלות צילום: Facebook

 

הקרן של בני הזוג צוקרברג התחייבה לתרום את כל ההון של המשפחה לטובת האנושות במהלך חייהם, וכבר התחייבה להעמיד כ-3 מיליארד דולר לטובת חיסול כל המחלות בעולם. הרכישה של מטא מצטרפת למגמה הזו.

 

מארק צוקרברג ביסס את הקרן שלו על מודל הקרן של ביל ומלינדה גייטס שכבר פעילה מזה שנים רבות ושתורמת חלק ניכר מההון של מייסד מיקרוסופט לפרויקטים שמטרתם שיפור חייהם של אלו שלא שפר עליהם גורלם. צוקרברג הצטרף לשורה יזמים ומיליארדרים שנענו לקריאתם של ביל גייטס ומשקיע העל וורן באפט שהחלו עם היוזמה. הדרישה היא שכל מי שמצטרף לחבורה יתרום את כל הונו בעודו בחיים לטובת האנושות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x