$
אינטרנט

טראמפ מינה לנציבות התקשורת הפדרלית מתנגד קולני לניטרליות הרשת

אג'יט פאי יו"ר ה-FCC החדש טען בעבר כי בעיית ניטרליות הרשת לא קיימת, התבטא נגד הרגולציה של אובמה ודוגל במינימום התערבות רגולטוריות

נמרוד צוק 13:3324.01.17
מינוי נוסף של טראמפ עשוי להוביל לשינוי כיוון של 180מעלות ברגולציה ולפגוע בניטרליות הרשת: הפעם מדובר בראש ה-FCC (נציבות התקשורת הפדרלית) החדש, אג'יט פאי, שצורף למועצה בתקופת אובמה כאחד מחמשת הנציבים וכעת יקודם לתפקיד היו"ר.

 

פאי מונה ב-2012 על ידי הנשיא הקודם, בתמיכת הסנאט, על אף שעמדותיו כמעט בכל הנושאים הרלבנטיים רחוקות מאלו של אובמה, כחלק מהמסורת לפיה שני מקומות בנציבות ניתנים תמיד למפלגת האופוזיציה.

 

אג'יט פאי. התבטא נגד החוק בעבר אג'יט פאי. התבטא נגד החוק בעבר צילום: בלומברג

 

היו"ר החדש הוא אחד המתנגדים הקולניים למדיניות ה-FCC תחת ממשל אובמה בנושא ניטרליות הרשת, במרכזה עמד חוק Open Internet Order. החוק שאושר בתחילת 2015 הגדיר את הגישה לאינטרנט כשירות תשתיתי וכלל סעיפים שאוסרים על ספקיות ליישם פרקטיקות כמו חסימת אפליקציות, הגבלת רוחב פס לפרוטוקולים מסוימים או אספקת עדיפות בהעברת נתונים למשתמשים שישלמו יותר.

 

זמן קצר לאחר אישור החוק אמר פאי, שטוען כי בעיית ניטרליות הרשת אינה קיימת כלל, כי הוא סבור שהחוק יבוטל על ידי הקונגרס, בהחלטה של בית משפט או בהחלטה של הרכב עתידי של הנציבות - ועתה סבורים רבים מהפעילים למען ניטרליות רשת כי מה שהם רואים כהישג גדול נמצא בסכנה. "פאי פועל למען האינטרסים של תאגידים אותם הוא נגד לייצג כאשר עבד בסקטור הפרטי. אם טראמפ היה רוצה מישהו שייאבק מול מיזוגים דוגמת עסקת AT&T טיים וורנר, אותה הוא ביקר, פאי הוא האדם הכי פחות מתאים לתפקיד", אמר על המינוי נשיא עמותת Free Press שפועלת למען ניטרליות רשת.

 

נושאים נוספים בהם מחזיק פאי בעמדות הפוכות למדיניות הנציבות בשנים האחרונות כוללים את השמירה על פרטיות משתמשי הקצה, סבסוד גישה לרשת לעניים והטלת מגבלות על מיזוגים בין חברות טלוויזיה בכבלים. העקרונות המרכזיים בהם הוא דוגל הם שוק חופשי ומינימום של התערבות רגולטורית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x