$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

טאראניס הישראלית תספק טכנולוגיה חקלאית מתקדמת לחקלאים בארגנטינה

חברת האגרוטק חתמה על הסכם מימון עם בנק Credicoop הארגנטיני, במסגרתו יוענק לחקלאים מקומיים מימון עבור שימוש בשירותי החברה. שווי ההסכם מוערך בכמה עשרות מיליוני דולרים

מאיר אורבך 13:4023.01.17

חברת האגרוטק הישראלית טאראניס חתמה על הסכם למימון פרויקטים בתחום החקלאות בארגנטינה. שוווי ההסכם לא נמסר אך הוא מוערך בעשרות מיליוני דולרים בשנים הקרובות. במסגרת ההסכם בנק Credicoop הארגנטיני, יעניק לחקלאים מקומיים מימון עבור השירותים של טאראניס בתחום חיזוי מחלות בגידולים וניהול חוות.

 

בנק Credicoop הארגנטיני הוא בעל הרשת הענפה בתחום החקלאות בארגנטינה ובין לקוחותיו נמצאים מעל ל-30% מחקלאי המדינה. טאראניס מצטרפת בכך לחברות הגדולות בתחום החקלאות שכבר עובדות בשיתוף פעולה עם הבנק, בהן Bayer, Dupont, Dow ו-Cargill. טאראניס היא היחידה שתספק טכנולוגיה חקלאית מתקדמת, כאשר החברות האחרות מספקות זרעים, כימיקלים, טרקטורים וציוד חקלאי אחר.

 

מייסדי טאראניס מייסדי טאראניס צילום: יחצ

 

ההסכם, שנקרא AgroCabal, יאפשר ללקוחות הבנק אשראי נפרד לרכישת שירותי החיזוי של טאראניס, שיסייעו במניעת מחלות בגידולים ובכך יעלו את התפוקה והרווחים. החקלאים יוכלו לדחות את פירעון האשראי עד לאחר שקצרו את היבול ומכרו את התוצר.

 

"ההכרה בטאראניס כספקית מועדפת מעמידה אותנו בשורה אחת עם הגדולות בתחום החקלאות, בתור הסטארט-אפ החקלאי היחיד בין ספקי חומרים ותיקים״, כך לדברי מנכ"ל ומייסד החברה, אופיר שלם. ״זה בקושי קצה הקרחון של שיתוף הפעולה עם Credicoop, אנחנו עובדים על רעיונות רבים נוספים שיאפשרו לכל החקלאים גישה לשירות״.

 

שלם הוסיף גם כי טאראניס צפויה להשיק בקרוב תוכנית מחירים אקסקלוסיבית ללקוחות הבנק. "נסייע להגדיל את יבול החקלאים ובכך להפחית את סיכון האשראי של ההלוואות, מה שיאפשר לבנק לשפר את תנאי ההלוואות ללקוחותיו. מדובר במצב בו כל שלושת הצדדים מרוויחים."

 

טאראניס הוקמה על ידי אופיר שלם, אלי בוקצ'ין, אייל כרמי ואסף הורביץ בשנת 2015. באפריל 2016 הכריזה החברה על גיוס של 2 מילון דולר משורה של משקיעים מובילים בהם OurCrowd, אשבול ונצ'רס, מרק בניוף, אייל גורה, קיידן, iAngels וזאבי מישל. שירותי החברה מאפשרים חיזוי מחלות אוטומטי תוך שימוש במודלים מבוססי בינה מלאכותית ששואבים את הנתונים מתוך חיישנים שמפוזרים ברחבי השדה, תמונות לוויין, תחזיות מזג אוויר ודיווחים ישירים מחקלאים, כדי להגדיל משמעותית הן את היבול והן את רווחי החקלאים.

 

מאז הגיוס ב-2016 התרחבה טאראניס לצוות של 20 עובדים והשיקה את התוכנה שלה, שכבר היום משמשת לניהול כמה מיליוני דונמים בארצות הברית, ארגנטינה, ברזיל ורוסיה. המודל של טאראניס משמש כיום למניעת מחלות בגידולי סויה, חיטה, תפוחים ואגסים, ובימים אלו מפתחת החברה מודלים נוספים.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x