$
חדשות טכנולוגיה

החקירה בסמסונג גילתה: מכשירי הנוט 7 התלקחו בגלל גודל הסוללה

מקורות המקורבים לנושא אמרו לוול סטריט ג'ורנל כי גודל הסוללה הלא סטנדרטי של הנוט 7 הביא להתחממות יתר של המכשיר ולהתלקחותו. סמסונג צפויה לפרסם את ממצאי החקירה באופן רשמי ביום שני

עומר כביר 18:0020.01.17

חקירת סמסונג לגבי התלקחות סמארטפוני הנוט 7 העלתה שהמכשירים עלו באש בגלל גודל סוללה לא-סטנדרטי שהביא להתחממות יתר – כך אומרים מקורות בעלי ידע בנושא לוול סטריט ג'ורנל.

ענקית הטכנולוגיה מקוריאה הדרומית צפויה לפרסם רשמית את ממצאי החקירה שערכה ביום שני הקרוב. מכשירי הנוט 7, שהושקו באוגוסט השנה, החלו להתלקח ספונטנית זמן קצר לאחר הגעתם ללקוחות. למן הרגע הראשון, החשודה המרכזית היתה סוללת המכשיר. הסוללות הגיעו משני ספקים שונים – חברה אחות בשם Samsung SDI ו-ATL ההונג-קונגית. 

סמסונג נוט 7 סמסונג נוט 7 צילום: רויטרס

 

בתחילה העריכו בסמסונג שהבעיה היא בסוללות של החברה האחות, ביצעו ריקול למכשירים שבהם הותקנו סוללות אלו והחליפו אותם במכשירים עם סוללות של הספקית מהונג-קונג, שהתבקשה להאיץ את הייצור על מנת לעמוד בביקוש. ואולם דיווחים על התלקחויות גם של המכשירים החלופיים אילצו את החברה לבצע ריקול נוסף ולעצור לחלוטין את מכירת הנוט 7 – מהלך שלפי הערכות עלה לה לפחות 5 מיליארד דולר.

 

לפי הממצאים שתציג החברה ביום שני, הסוללות שסיפקה Smasung SDI היו בגודל לא-סטנדרטי ולא ישבו כראוי בגוף המכשיר, מה שהביא להתחממות יתר. המכשירים החלופיים עם סוללות מתוצרת ATL סבלו מבעיה אחרת, שקשורה קצב הייצור המוגבר שהחברה התבקשה לעמוד בו.

 

הנוט 7, כפי שעולה מהחקירה, סבל ממזל רע במיוחד: תקלה חמורה ותקלה נוספת שהסיבה לה קשורה בעקיפין לתקלה הראשונה. שילוב זה היה בבחינת גזר דין מוות למכשיר היוקרתי, וככל הנראה גם למותג נוט. בסמסונג נקטו בצעדים על מנת להימנע מתקלות דומות, ויצרו הליך בן שמונה-שלבים שכולל מבדקים מקיפים יותר, ביקורת ותקני איכות, שנועד למנוע בעיות עם הסוללה במכשירים עתידיים.

 

כל זה לא יעזור לנוט 7, אבל סמסונג יכולה לפחות להתנחם בכך שהאימפקט של הפרשה היה כנראה מקומי וחולף: הדו"ח הרבעוני שתפרסם החברה ביום שלישי עתיד להציג את הרווח הרבעוני הגדול ביותר מזה יותר משלוש שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x