$
הייטק והון סיכון

HPE קונה את סימפלויטי של דורון קמפל ב-650 מיליון דולר

בעבר הוערכה החברה בשווי של מעל למיליארד דולר, כך שהרכישה נחשבת לאכזבה מסויימת למשקיעים; מנכ"לית ענקית המחשוב האמריקאית, מג וויטמן, אמרה כי העסקה מרחיבה את הפעילות מבוססת התוכנה של החברה ומתאימה לתוכנית האסטרטגית של מערכות היברידיות פשוטות

מאיר אורבך 08:3918.01.17

ענקית המחשוב האמריקאית HPE קנתה את חברת האחסון סימפליויטי שנוסדה על ידי דורון קמפל. עד היום גייסה החברה שממוקמת באזור בוסון בארצות הברית כ-276 מיליון דולר. בעבר הוערכה החברה בשווי של מעל למיליארד דולר, כך שהרכישה נחשבת לאכזבה מסויימת למשקיעי החברה.

 

החברה ביצעה גיוס משמעותי אחרון בשנת 2015 עת גייסה 175 מיליון דולר. בין משקיעי החברה ניתן לציין את Waypoint Capital קרנות ההון סיכון אקסל, צ'ארלס ריבר, קליינר פרקינס, מריטק ו-DFJ.

 

"העסקה הזו מרחיבה את פעילות מבוססת התוכנה שלנו ומתאימה מאוד לתוכנית האסטרטגית שלנו של מערכות מחשוב היברדיות פשוטות", אמרה מג וויטמן, מנכ"לית HPE בהודעה שיצאה מטעם החברה. "יותר ויותר לקוחות מבקשים לקבל פתרונות מאובטחים, שניתנים לשדרוג בסביבת הענן וזה המיקוד שלנו כיום".

 

HPE מכרה לאחרונה חלק נכבד מפעילות התוכנה שלה שכללה גם פעילות הנמצאת בישראל חברה משותפת שלה עם חברת מיקרו פוקוס האנגלית.

 

דורון קמפל. מייסד סימפליויטי דורון קמפל. מייסד סימפליויטי צילום: עמית שעל

 

סימפליויטי מציעה פלטפורמה לניהול וריכוז של תשתיות IT לארגונים גדולים, המאפשרת לאחד את כל התשתיות כאלטרנטיבה למצב הקיים, המאלץ את הארגונים לרכוש שירותים שונים מספקיות רבות. המערכת של סימפליויטי מספקת, למשל, שרתי אחסון, שירותי מחשוב זמין והתאוששות מאסון בעלות נמוכה יחסית. בווייפוינט טוענים כי לאחר שפרסו את התשתית של סימפליויטי בחמישה אתרים, עלות התפעול ירדה בפקטור של פי שלוש, ואילו הביצועים זינקו פי ארבע.

 

קמפל הוא סגן מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר שהיה מעורב באסון צאלים ב'. לאחר שירותו הצבאי, הוא צבר ניסיון כיזם סדרתי בחברות בתחום אחסון המידע, ובין השאר מכר את Diligent ל-IBM יחד עם משה ינאי בשנת 2008.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x