הייטק והון סיכון

ראיון כלכליסט

"התיאבון שלנו להשקעות בישראל גדול מתמיד"

סקוט דרלינג מנהל פעילות דל טכנולוג'יס קפיטל אומר ל"כלכליסט" שמדיניות ההשקעות והרכישות של החברה לא השתנתה: "הזמנים הכי טובים להשקיע הם בתקופות קשות"

מאיר אורבך 16:1315.01.17

בשנת 2016 השלימה דל את הרכישה הגדולה ביותר בעולם הטכנולוגיה כששילמה על ענקית האחסון EMC 68 מיליארד דולר. לשתי החברות היסטוריה מרשימה של פעילות בישראל, כאשר לנרכשת מרכז פיתוח גדול ורכישות רבות שביצעה בישראל ביניהן הרכישה של חברות האחסון XTreme IO – Scale IO. בעקבות הרכישה של EMC התמזגו כל הפעילויות הקשורות לפעילות ההשקעות והרכישות של החברה לגוף אחד שנקרא דל טכנולוג'יס קפיטל. שינוי נוסף התרחש כאשר גיל גורן, שהוביל את פעילות הרכישות של EMC בישראל, פרש מהחברה והצטרף לקרן הון הסיכון 83North ואת מקומו תפס יאיר שניר שהגיע מחברת מיקרוסופט.

 

בשבועות האחרונים ביקר בישראל סקוט דרלינג, מנהל הפעילות של דל טכנולוג'יס קפיטל. בראיון ל"כלכליסט" מספר דרלינג שמבחינת דל אין כל שינוי במדיניות הרכישות וההשקעות של החברה בישראל. סקוט ניסה להסיר את העננה שהעיבה על פעילות החברה בישראל לאחר המיזוג הענק. "התיאבון שלנו להשקעות בישראל גדול מתמיד. לא יהיה שינוי באופי הפעילות; אנחנו שומרים על קצב של השקעות ורכישות. הרכישה של XTreme IO היתה הזדמנות מצוינת לחברה שלא ניתן לחזות אם תקרה שוב. זה היה מוצר מצוין שמתחבר לשינוי גדול במשק וזה יצר הצלחה גדולה מאוד לכולם לצוות ולנו".

 

סקוט דרלינג. החוכמה היא להשקיע לפני ההייפ סקוט דרלינג. החוכמה היא להשקיע לפני ההייפ צילום: ניב קנטור

 

"דל כוללת הרבה חברות תחת פעילותה. הצוות שלי עסוק מתמיד ואנחנו ממשיכים לרכוש חברות. מייקל דל רוצה להגביר את קצב ההשקעות ולא עוצרים אותנו מלהשקיע", אומר דרלינג.

 

"אנחנו ממוקדים בהבאת ערך אסטרטגי לקבוצה שלנו. בהשקעות שלנו אנחנו משלבים חשיבה של קרן הון סיכון עם חשיבה של משקיע אסטרטגי", מסביר דרלינג. "כאשר אנחנו משקיעים בחברה המנהלים צריכים להחליט מה הם רוצים לקבל מאיתנו. אמנם אנחנו משקיע אסטרטגי אבל הנוכחות שלנו בחברה לא חוסמת חברות אחרות".

 

בהתייחסו למצב ההשקעות כיום בעולם אומר סקוט דרלינג: "הזמנים הכי טובים להשקיע הם בתקופות קשות. יש אנשים טובים שעושים עבודה והם לא מתעסקים בהייפ, תמיד יש רעש סביב סקטור מסוים. כולם עכשיו משקיעים בתחום של בינה מלאכותית ויש סיכוי שיצאו משם דברים גדולים באמת, אבל זה לא אומר שכולם בתחום הזה עושים משהו מעניין וצריך למצוא את הנכונים".

 

דרלינג מסכים שיש הרבה תחומים שקיבלו כנראה יותר מידי תשומת לב, אבל מוסיף: "הסוד הוא שאסור לך ללכת אחרי ההייפ. ההשקעות צריכות לפתור בעיות של לקוחות. בעמק הסיליקון תמיד אנשים רציניים שהפיתוחים שלהם ישנו חיים ויש גם אנשים שעושים הייפ לדברים. מה שאתה צריך לעשות הוא להישאר ממוקד על מה שאתה רוצה להשיג ולא לשים לב לרעש מסביבך. כסף חכם יידע תמיד להשקיע לפני כולם ולא אחרי שמתחיל ההייפ הגדול", אומר דרלינג.

 

"אחד התחומים שמעניינים אותנו כיום למרות שהוא לא בהכרח קשור לליבת הפעילות שלנו הוא הגנומיקס" מסכם דרלינג. "השקענו לאחרונה בחברה בתחום שעוסקת בניתוח גנים ואני מעריך שיש עוד הרבה עבודה בתחום והרבה מה ללמוד שם". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x