$
חדשות טכנולוגיה

Spring-Valley יוקם בקיבוץ מעוז חיים

המיזם הטכנולוגי-חברתי מבית מקאן אריקסון יציע מרחב עבודה למהנדסי תוכנה, מהנדסי מערכות מידע, מתכנתים, ומעצבים שגרים בעמק המעיינות ובאזור

שירות כלכליסט 10:2515.01.17

Spring-Valley, המיזם החברתי החדש בעמק המעיינות, יוקם בקיבוץ מעוז חיים. המיזם יוקם במבנה ביתן הנעורים שבעשרות השנים האחרונות שימש כספריה ותוכנן להריסה. המבנה ישופץ בחודשים הקרובים ויהווה אכסניה לעיר המתכנתים.

 

 Spring-Valley היא האחות התאומה של McCann-Valley, שלוחת הניו מדיה של מקאן במצפה רמון, שבימים אלו חוגגת 4 שנים עם 55 עובדים ומחזור של 45 מיליון שקלים. ב-Spring-Valley ייבנה מרחב עבודה למהנדסי תוכנה, מהנדסי מערכות מידע, מתכנתים, ומעצבים שגרים בעמק המעיינות ובאזור, ונכון להיום נוסעים עשרות ק"מ למקום עבודתם בכל רחבי הארץ. המקום יהווה גם מרכז ללימודי מקצועות התכנות הבסיסיים והמתקדמים.

 

מקימי ומובילי הפרויקט על רקע הבניין בקיבוץ מעוז חיים מקימי ומובילי הפרויקט על רקע הבניין בקיבוץ מעוז חיים צילום: דוברות עמק המעיינות

 

הכשרת והעסקת מתכנתים בישראל ובפריפריה בפרט, הינה משימה לאומית, שכן כבר כמה שנים מדברים על "ייבוא" מתכנתים ממזרח אסיה. החלום הגדול של Spring-Valley הוא לבנות קהילת מתכנתים עם שלל רב של התמחויות. המיזם יפנה ללקוחות ממגוון מגזרים בהם חברות סטארט-אפ בארץ ובחו"ל, עסקים גדולים ועסקים מקומיים.

 

את הקמת Spring-Valley מובילה חנה רדו, יזמית חברתית ויו"ר מקאן וספרינג ואלי. לדבריה, "החלום שלי הוא שנוכל לספק למעצמת הסטארט-אפ כוח אנושי מקצועי ומעולה, שבסיסו בעמק המעיינות".

 

השותפה של מקאן למיזם היא המועצה האזורית עמק המעיינות והעומד בראשה יורם קרין. גם מייקרוסופט נרתמה למיזם, ובימים אלו החברה יחד עם Spring-Valley מגבשים תוכנית עבודה שמשלבת לימודים בבתי הספר ובעיקר בבתי הספר התיכוניים, וכן מסלול להסבות מקצועיות של מהנדסים ומתכנתים למקצועות הנדרשים.

 

ביתן הנעורים מעוז חיים, לפני עשרות שנים ביתן הנעורים מעוז חיים, לפני עשרות שנים צילום: ארכיון מעוז חיים

 

המעצבים והמתכננים שיובילו את הקמת בית Spring-Valley הם יערה ידין ומנחם שר, שמובילים קו דומה לזה של 'עידן טכנולוגי', מרכז טכנולוגי לחדשנות חינוכית משותף למועצה האזורית עמק המעיינות וחברת גבע סול.

 

יורם קרין, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, שמוביל מרחבים אזוריים משותפים עם יזמים ואנשי עסקים ברחבי המועצה, נרגש מהשותפות החדשה. לדבריו,  "זוהי תחילתו של מיזם ענק עליו חלמנו לא מעט שנים. Spring-Valley יפתח אפשרויות רבות לאנשי העמק: תעסוקה, יזמויות חברתיות, קהילתיות ועסקיות". 

  

Spring-Valley. מתגבשת תוכנית עבודה בשיתוף מיקרוסופט Spring-Valley. מתגבשת תוכנית עבודה בשיתוף מיקרוסופט

 

המיזם כבר החל לקלוט מתכנתים ומעצבים מהאזור. ירון כהן מקיבוץ מעוז חיים מונה ל-CTO של Spring-Valley. כהן הגיע למעוז חיים לפני כשלוש שנים ונסע מדי יום שעות ארוכות למקום עבודתו במרכז. לדבריו, "הזדמנות גדולה נפלה בחלקי. החיבור של מגורים ותעסוקה בעמק היא חלום שמתגשם לי ולצעירים כמוני".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x