$
מכשירים ומדריכים

אפל תיקנה את הבאג שגרם לציון הנמוך של המקבוק פרו החדש

לפני חודש התפרסמה ביקורת שלילית על ביצועי הסוללה של המחשבים החדשים. ענקית הטכנולוגיה תיקנה את הבאג בדפדפן - והביקורות המעודכנות בהתאם

נמרוד צוק 12:0414.01.17
כחודש לאחר הביקורת השלילית שקטלה את ביצועי הסוללה של מחשבי המקבוק פרו החדשים, פרסם מגזין ביקורות המוצרים המשפיע "קונסומר ריפורטס" ביקורות מעודכנות לאחר שאפל תיקנה באג בדפדפן ספארי שגרם לתוצאות המאכזבות.

 

"סיימנו לבחון שוב את חיי הסוללה בדגמים החדשים, והבדיקות שלנו מראות כי עדכון התוכנה שאפל שחררה ב-9 בינואר פתר את הבעיה. כעת כל שלושת הדגמים מספקים ביצועים טובים, ואחד מהם הגיע לחיי סוללה של 18.75 שעות. בהתחשב בדירוג המעודכן אנו יכולים להמליץ כעת על שלושתם", כתב המגזין בעדכון שפורסם באתר ביום חמישי.

 

במבדקים המקוריים שערכה החברה בדצמבר, שכללו הרצות חוזרות ונשנות של מבחן חיי הסוללה, התקבלו תוצאות שהראו פערים חריגים מאוד בין הרצה אחת לשנייה באותם התנאים - מ-3.5 שעות במקרה אחד ועד ל-19.5 שעות במקרה אחר. לטענת החברה מנסיונה עם מחשבים אחרים, כולל דגמים קודמים של אפל, הפערים לא אמורים לעלות על 5 אחוז, ולכן היא בחרה להתייחס רק לתוצאות הנמוכות ביותר ונתנה למחשבים ציונים נמוכים מאוד, בין 40 ל-56 מתוך 100.

מקבוק פרו של אפל מקבוק פרו של אפל צילום: הגר רבט

 

לבקשת אפל, המגזין העביר לחברה את נתוני המבדקים שביצע ושיתף פעולה עם החברה באיתור התקלה שגרמה לתוצאות המוזרות. לבסוף התגלה כי באג בדפדפן מוביל לשיבוש צריכת הסוללה כאשר מכבים את זיכרון המטמון שלו, הגדרה לא שגרתית שבוחני "קונסומר ריפורטס" מפעילים כדי להבטיח תוצאות עקביות יותר בין דגמי מחשבים שונים.

 

לאחר התיקון נמדדו בשלושת הדגמים חיי סוללה שנעו בין 15.75 ל-18.75 שעות. שני דגמי ה-13 אינץ' שנבדקו זכו לציון מעודכן של 75 ודגם ה-15 אינץ' זכה לציון מעודכן של 74 - בדומה לדגמים הקודמים בסדרה. על פי בדיקת כלכליסט, חיי הסוללה של דגם ה-13 אינץ' בעל הטאץ' בר נעו בשימוש יומיומי מעשי בין 5 ל-6 שעות, נמוך יותר משמעותית מדגם הפרו הקודם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x