$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

ויולה במשא ומתן להשקיע עשרות מיליוני דולרים בחברת סימילירווב

סימילרווב שהוקמה על ידי אור עופר ב-2009 גייסה עד היום 65 מיליון דולר לפיתוח כלי מדידה וניטור תעבורת גולשים. זרוע הצמיחה של קבוצת ויולה מנהלת כ-2.5 מילארד דולר וההשקעות של נעות סביב 30-25 מיליון דולר בדרך כלל

מאיר אורבך 14:3812.01.17

קרן ההשקעות ויולה צמיחה מנהלת משא ומתן להשקעת עשרות מיליוני דולרים בחברת סימילירווב (SimilarWeb), כך נודע ל"כלכליסט". על פי הערכות, החברה נמצאת במשא ומתן גם עם גופים נוספים להרחבת הגיוס באופן משמעותי. לרוב סדר גודל ההשקעה של החברה עומד על כ-30-25 מיליון דולר ולא מן הנמנע שהגיוס של סימילירווב יהיה אפילו גבוה יותר משמעותית.

 

סימילרווב הוקמה ב-2009 על-ידי אור עופר והיא מפתחת כלים למדידה וניטור של תעבורת גולשים שמופעל דרך אתר חינמי ודרך שירות פרימיום לארגונים. סימילרווב פיתחה שירות למדידת תנועת גולשים לאתרים ולאפליקציות במובייל ומתחרה בין השאר בשירות הדירוג הפופולרי אלקסה ובגוגל. עם זאת, היא שונה מהן בכך שהיא עוקבת אחר מדדים רבים, כמו כניסות, זמן גלישה, איכות ההתקשרות עם האתר ושימושיות. החברה סורקת עמודי רשת ומפלחת את פעילותם לפי מיקומו הגיאוגרפי של הגולש, לפי השוואת הפעילות באתר לפעילות באתרים מתחרים ולפי פרמטרים נוספים.

 

אור עופר. מייסד סימילרווב אור עופר. מייסד סימילרווב צילום: צביקה טישלר

 

עד היום גייסה החברה 65 מיליון דולר, בין המשקיעים ניתן לציין את נספרס הדרום אפריקאית ומשקיעים פרטיים כגון גיגי לוי, משה ליכטמן ואחרים. לחברה משרד ראשי בתל אביב ומשרדים בלונדון, סן פרנסיסקו וניו יורק. בחברה מעוסקים כ-300 עובדים מתוכם 250 בישראל.

 

 

 

ויולה צמיחה, הינה זרוע הצמיחה של קבוצת ויולה, המנהלת כ-2.5 מיליארד דולר באמצעות קרנות שונות, שכולן ממוקדות בחברות טכנולוגיה, העיקריות שבהן הן כרמל ונצ'רס – זרוע ההון סיכון של הקבוצה הממוקדת בחברות בשלבים מוקדמים ו-ויולה קרדיט, זרוע ההלוואות של הקבוצה, הממוקדת בחברות צומחות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x