$
חדשות טכנולוגיה

"מדרגות עולות לפניך"

האפליקציה הישראלית Right-Hear מסייעת לעיוורים להתמצא ולנוע במבני ציבור באמצעות הדרכה קולית פרטנית

עוזי בלומר 07:4513.01.17

כולנו מבצעים פעולות כמו כניסה למרכז קניות או מוסד חינוכי, ללא שום קושי. אולם, עבור עיוורים או לקויי ראיה, פעולות כאלה הן קשות מאד, ואף בלתי אפשריות.

 

אפליקציה ישראלית בשם Right-Hear מסייעת לעיוורים להתמצא במבני ציבור ומרכזי קניות באמצעות התראות קוליות שמתארות את מיקומו של המשתמש במבנה.

 


 

המערכת מורכבת מאפליקציה חינמית למכשירי אנדרואיד ואפל, נקודות הנגשה (בטכנולוגיית בלוטות') שמותקנות על קירות הבניין, ומערכת ניהול תוכן אותה מפעיל מנהל המבנה. המשתמש מוריד את האפליקציה, בוחר את המקום אליו יגיע,  מקבל הוראות הגעה, ואחרי שהגיע - שומע הוראות הכוונה כמו "שים לב, 7 מדרגות עולות לפניך"  או "מזנון מהיר- בעוד 5 מטרים מימין". בנוסף, מקבל המשתמש התראות על המתרחש באותו מבנה, כמו למשל  "מבצע הנחות במרכול - 10 מטרים משמאל). אם המשתמש נתקל בקשיים תוך כדי שהותו במבנה, ניתן להתקשר מהאפליקציה למנהלי המבנה ולקבל סיוע מאיש צוות.

 

 

 

כיום מותקנת המערכת בעשרות מבנים בארץ, ביניהם האונ' הפתוחה, מכון ויצמן, בי"ח אסותא ומגדלי ת"א, וגם באונ' אילינוי בשיקגו. המערכת כבר פועלת במספר שפות, ובאפליקציה ניתן לראות את רשימת המקומות המלאה בהם היא מותקנת.

 

את האפליקציה פיתחו עידן מאיר וגיל אלגרבלי מייסדי Right-Hear. המודל העסקי הוא חינמי לחלוטין למשתמש, ועלות ההתקנה והשירות ממומנת ע"י בעלי המבנה בו מותקנת המערכת.

 

  

 

רייטהיר- אפליקציה שמסייעת לעיוורים להתמצא במרחב הציבורי רייטהיר- אפליקציה שמסייעת לעיוורים להתמצא במרחב הציבורי צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x