$
הייטק והון סיכון

הקרן החדשה של קבוצת Kuang-Chi הסינית מקימה מטה בישראל

קרן GCI מנהלת 250 מיליון דולר שכחצי מהם יושקעו בישראל. ההתמקדות שלה היא בחברות הפועלות ברמה הגלובלית ומתמחות בטכנולוגיה מתקדמת ופורצת דרך כמו אינטרנט הדברים ומציאות מדומה

מאיר אורבך 15:0111.01.17

קבוצת Kuang-Chi הכריזה היום על הקמתה של קרן קהילת החדשנות הגלובלית (GCI) ועל פתיחת מטה ישראלי עבורה. על פי הערכה לפחות 50% מהקרן החדשה יושקעו בחברות ישראליות הפועלות ברמה הגלובלית בתחומים: ערים ובתים חכמים, אינטרנט הדברים, בינה מלאכותית, מציאות מדומה ומוגברת ורובוטיקה. הקרן תיתמך על ידי אינקובטור חדש הממוקם בסין אשר יוסד על ידי Kuang-Chi על מנת לסייע לחברות הפורטפוליו שלה להתקרב לשוק הסיני. זו הקרן השנייה של החברה הסינית, הראשונה ניהלה 50 מיליון דולר והשקיעה במספר חברות בישראל.

 

Kuang-Chi תשקיע בחברות שמחפשות אחר שיתוף פעולה עם חברות סיניות מקומיות על מנת להיכנס לשוק הסיני. הקרן הוקמה בשיתוף עם דוריאן ברק.

 

ד"ר ליו רואופנג, יו״ר Kuang-Chi ד"ר ליו רואופנג, יו״ר Kuang-Chi צילום: יח"צ

 

ד"ר ליו רואופנג, יו״ר Kuang-Chi אמר: "הצלחנו להשקיע את 50 מיליון הדולרים של קרן GCI Fund I בחברות יוצאות מן הכלל אשר פועלות בסקטורים אותם אנו מכירים היטב, ואנו רוצים לנצל את המומנטום החיובי ולהמשיך כך גם בקרן החדשה. בעבודה עם שותפינו בישראל, יצרנו הזדמנויות מצוינות שאפשרו לנו להרחיב את הפורטפוליו שלנו ונתנו לצוות ההשקעות שלנו סמכויות אסטרטגיות וכלכליות נרחבות."

 

שותף קרן Kuang-Chi, דוריאן ברק, מייסד Indigo Global הצהיר כי השקעתה של קרן GCI "יוצרת הזדמנויות ייחודיות עבור חברות סטארט-אפ. כניסה לשוק הסיני היא צעד טבעי עבור חברות ישראליות המתמחות בטכנולוגיה מתקדמת כמו ערים חכמות, ראייה ממוחשבת, בתים חכמים, בינה מלאכותית ורובוטיקה," לדברי ברק.

 

קרן GCI הראשונה נוסדה ב-2016, וכעת, בשיתוף עם יחידות אחרות בקבוצת Kuang-Chi, היא בעלת אחזקות במספר חברות ישראליות כגון חברת הראייה הממוחשבת eyeSight, חברת הפיתוח המתמחה בניתוח קולי Beyond Verbal, וספקית המודיעין ואנליטיקות וידאו AgentVi.

 

לדבריו של ליו, "חברות הפורטפוליו של GCI יחלקו גישה לטכנולוגיה פורצת דרך אשר כוללת למעלה מ-2,000 פטנטים ומרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם. כל חברה ש-Kuang-Chi תשקיע בה תזכה גם בהזדמנות להרחיב את העסקים שלה לשוק הסיני ולהקים מערכת יחסית עם חברות בינלאומיות מובילות בתחומן״.

 

קבוצת Kuang-Chi אשר נוסדה בשנת 2010 עם צוות של חמישה אנשים בסך הכל, יצרה את קרן GCI אשר מונה כיום למעלה מ-2,400 עובדים על פני 18 מדינות ואיזורים. חברת הבת KuangChi Science Limited מתרכזת בפיתוח טכנולוגיה עתידנית. כמו כן, הקבוצה פועלת ב-Shanghai-traded Zhejiang Longsheng וכן בחברת Martin Aircraft וכן במוסדות מחקר וחברות פרטיות. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x