$
חדשות טכנולוגיה

רוסיה חוסמת את הגישה ללינקדאין

אתר החברה נחסם והאפליקציה הוסרה מחנויות האפליקציות בעקבות פסיקה שקבעה שהרשת החברתית מפרה חוק שמחייב חברות לשמור מידע על אזרחים רוסים בשטח המדינה. מכיוון שגם חברות בינלאומיות אחרות לא מצייתות לחוק ייתכנו מהלכים נוספים בעתיד

עומר כביר 10:4908.01.17

אפל וגוגל הסירו את אפליקציית המובייל של לינקדאין מחנויות האפליקציות שלהן ברוסיה. זאת, בעקבות פסיקת בית משפט מקומי משבוע שעבר, שקבע שהרשת החברתית העסקית מפרה את החוק המקומי שמחייב חברות לשמור מידע על אזרחים רוסים בשטח המדינה.

 

אפליקציית לינקדאין הוסרה לאחר שגם האתר של החברה נחסם לגישה במדינה. החסימה פגעה גם בפעילות התקינה של האפליקציות, ואולם המהלך הנוכחי מרחיק לכת יותר מכיוון שהוא חייב ביצוע פעולה מצד אפל וגוגל, שנחשבות לתומכות בולטות של חופש הביטוי ברשת. הוא מצטרף להסרה של אפליקציית המובייל של "הניו יורק טיימס" מהאפסטור בסין, שביצעה אפל ב-23 בדצמבר.

 

 אפליקציית לינקדאין. האתר נחסם עוד קודם לכן אפליקציית לינקדאין. האתר נחסם עוד קודם לכן

 

אף שחברות טכנולוגיה אחרות שפועלות ברוסיה לא מקפידות לאחסן את המידע של משתמשים מקומיים בשטח המדינה, בשלב זה נקטו הרשויות בצעדים רק נגד לינקדאין, וזאת ללא הסבר כלשהו. ייתכן שמדובר במהלך שנועד לשלוח איתות אזהרה לחברות אחרות או לבדוק את תגובתן לקראת מהלכים נוספים מסוג זה בעתיד. היעדר תגובה נחרצת מצד החברות שמעורבות במהלך, וכן מצד חברות כמו פייסבוק שמהלכים מסוג זה עלולים להגיע גם אליהן, מעלה את החשש שהרשויות ברוסיה טרם אמרו את המילה האחרונה.

 

לינקדאין, שנרכשה בשנה שעברה על ידי מיקרוסופט, אמרה בתגובה ל"ניו יורק טיימס" שהיא מאוכזבת מההחלטה של הרשויות ברוסיה. "החסימה מונעת גישה ממשתמשינו ברוסיה ומחברות שעושות שימוש בלינקדאין על מנת להרחיב את הפעילות העסקית שלהם", נמסר. אפל אישרה שהתבקשה להסיר את האפליקציה מהאפסטור, אך סירבה להרחיב מעבר לכך. גוגל לא אישרה שהסירה את אפליקציית לינקדאין, ואמרה רק שהיא מציתת לחוקים המקומיים בכל המדינות שבהן היא פועלת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x