אפליקציות

יעילות קוריאנית: סמסונג השיקה אפליקציית פרודוקטיביות

אפליקציית Focus החדשה משלבת בין ניהול שיחות, פגישות ומטלות באותו ממשק ומיועדת למי שמעדיף לנהל את עתידו האישי והמקצועי דרך הסמארטפון

רפאל קאהאן 17:2402.01.17

סמסונג השיקה בדממה גמורה אפליקציית פרודוקטיביות בשם פוקוס, שמשלבת מספר תכונות יעילות למי שנוטה לנהל את חייו דרך הסמארטפון. האפליקציה משלבת יישומי אנשי קשר, מיילים, יומן ופתקים ומיועדת לחסוך את השימוש באפליקציה ייעודית לכל אחת מהתכונות. היא מזכירה מאוד את הגרסה המלאה של אאוטלוק למחשב, שרובכם בוודאי מכירים מהמשרד.

 

האפליקציה הושקה לפני שלושה ימים ומשום מה סמסונג לא עשתה ממנה רעש גדול. אולם מדובר באפליקציה מלאה ושימושית עבור מי שמעוניין לחסוך זמן ועובד עם מכשירי החברה. האפליקציה לא זמינה לשימוש למוצרי המתחרים - אבל אולי גרסאות נוספות יגיעו בהמשך. אחת התכונות השימושיות שלה הוא מנגנון חיפוש אוניברסלי שמאפשר למצוא במהירות מייל, פתק, איש קשר או אירוע.

 

אפליקציית Focus. שיחות, פגישות ומטלות באותו ממשק אפליקציית Focus. שיחות, פגישות ומטלות באותו ממשק

 

ממשק האפליקציה מתבסס על כרטיסיות שבהן מאוגד כל התוכן הרלבנטי. בנוסף, אפשר לגשת לממשק ייעודי לכל אחת מהתכונות דרך חוצצים. פוקוס מצוידת במנגנון התראות משוכלל יחסית, שמאפשר לקבל תזכורת כל אימת שמילת מפתח מופיעה באחד האימיילים או התכנים. ניתן גם להגדיר את חשיבות ההתראות כך שלא תוצפו בכל מייל שנשלח עם אחת ממילות המפתח.

 

עוד תכונה שימושית היא היכולת לשלוט בחייגן המובנה של המכשיר. זה מאפשר לקיים, למשל, שיחות ועידה מתוך האפליקציה תוך שימוש באנשי הקשר או לתאם בין מספר אנשי קשר שיחה עתידית ואפילו פגישה. האפליקציה יודעת גם לבצע תעדוף של המשימות בהתאם להגדרות שלכם. פוקוס יכולה לעבוד עם חשבונות ג'ימייל, אאוטלוק או אקסצ'יינג' ישירות ואינה שולחת שום מידע לשרתיה של סמסונג אלא שומרת אותו על מכשירו של המשתמש.

 

האפליקציה עצמה היא ניסיון חדש של החברה לרעות בשדות שהיו עד כה די זרים לה. למעט האפליקציות המובנות במכשיריה, היא מעולם לא ניסתה לפתח אפליקציה חיצונית שתתחרה ביכולות של אלו של מיקרוסופט, גוגל או חברות דומות. עם זאת, העובדה שהיא זמינה רק למכשירי היצרנית מעידה שהיא עדיין לא נמצאת בתחרות ישירה איתן. בסך הכל, מבדיקה קצרה עולה שמדובר באפליקציה נעימה לשימוש שתומכת היטב בעברית, תכונה ששווה להתייחס אליה בעיקר באנדרואיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x