$
חדשות טכנולוגיה

כך מימנה סמסונג רכישת סוס מירוץ עבור הבת של החברה הכי טובה של נשיאת דרום קוריאה

במוקד הפרשה שמטלטלת את דרום קוריאה עומד הסכם חסות שניתן לצ'ונג יו, רוכבת סוסים צעירה בת 20 המתגוררת בגרמניה, שהיא במקרה גם הבת של החברה הכי טובה של הנשיאה המודחת פארק ג'ן הייאה

שירות כלכליסט 14:5930.12.16
החסות שנתנה סמסונג לרוכבת סוסים מקצועית, שהיא גם הבת של חברה ותיקה של נשיאת דרום קוריאה פארק ג'ן–הייאה, הכניסה את חברת האלקטרוניקה למרכזה של שערוריית השחיתות שמטלטלת את המדינה. בשנה שעברה הסכימה סמסונג לשלם 18 מיליון דולר לקור ספורטס אינטרנשיונל, חברת ייעוץ שבשליטת צ'וי סון–סיל, חברתה של פארק שנמצאת כעת במעצר ומואשמת בניצול סמכות והונאה. משפטה החל החודש.

 בית משפט בדרום קוריאה הוציא גם צו מעצר נגד בתה של צ'וי, רוכבת הסוסים צ'ונג יו–רה בת ה-20 המתגוררת בגרמניה, והיתה המוטבת העיקרית של החסות של סמסונג. האישומים נגדה לא ידועים.  

נשיאת דרום קוריאה המודחת פארק גון הייאה נשיאת דרום קוריאה המודחת פארק גון הייאה צילום: בלומברג

 

הסכם החסות עם סמסונג נבדק על ידי התובעים, שמנסים לקבוע אם סמסונג, שגם מימנה את פדרציית רכיבת הסוסים של דרום קוריאה, ניסתה לקבל בתמורה טובות מצ'וי ומהנשיאה פארק. "חלק מהותי בחקירה הוא לבדוק מדוע סמסונג ופדרציית הרכיבה תמכו בצ'וי סון–סיל ובבתה והעבירו כספים לחברות שהקימה או שבהן הייתה מעורבת", מסר בכיר במשרד התובע.

 

הוציאו 6.6 מיליון דולר על קבוצת רכיבה שלא קמה

 

פארק הודחה על ידי הפרלמנט בשל תפקידה בפרשת השחיתות שבה מעורבת צ'וי, וממתינה להחלטה הסופית של בית המשפט החוקתי בעניין. אם תאושר, תהפוך פארק לנשיאה הראשונה בדרום קוריאה שנבחרה באופן דמוקרטי ומודחת מהתפקיד.

 

לידי סוכנות רויטרס הגיע חוזה החסות של סמסונג, שנחתם באוגוסט 2015. במסגרת החוזה, סמסונג הציגה מצג שלפיו היא מעוניינת לפתח קבוצת רכיבה שתתאמן מחוץ למדינה ותתכונן למשחקי אסיה 2018 ולאליפות העולם ברכיבה. סמסונג הוציאה 8 מיליארד וון (6.6 מיליון דולר) על הקבוצה, שבסופו של דבר יועדו רק לצ'ונג, כולל מיליון יורו לרכישת סוסה עבורה בשם ויטאנה וי. אף שלפי החוזה, הקבוצה אמורה הייתה לכלול 6 רוכבים ו-12 סוסים, היא מעולם לא התרחבה מעבר לצ'ונג ולמאמן שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x