$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

הושלמה רכישת Hexatier הישראלית על ידי וואווי

הענקית הסינית השלימה את רכישת חברת אבטחת המידע הישראלית תמורת כ-42 מיליון דולר, סכום שמשקף למשקיעים החזרים סבירים בלבד. בעקבות הרכישה תקים וואווי מרכז פיתוח ראשון מסוגו לבסיסי נתונים בענן בארץ

מאיר אורבך 13:5227.12.16

הענקית הסינית Huawei השלימה הבוקר את רכישת חברת הקסטיר (Hexatier) הישראלית בכ-42 מיליון דולר כך נודע ל"כלכליסט". על פי הערכה עד כה הושקעו בחברה הישראלית כ-15 מיליון דולר כך שהמשקיעים רשמו החזרים סבירים ולא יותר מכך על העסקה.

 

בעקבות הרכישה תקים וואווי הסינית מרכז פיתוח ראשון מסוגו לבסיסי נתונים בענן. מנכ"ל הקסטיר הוא דן דינר, שהחליף בתפקיד את אמיר שדה שמשמש כיום כיו"ר החברה. הקסטיר, שמוכרת יותר בשמה הקודם GreenSQL , הוקמה ב-2009 על ידי אמיר שדה, דיוויד ממן והדר אשל, והיא מעסיקה כ-40 עובדים בתל אביב, בקליפורניה ובבוסטון. בין הקרנות והגופים המושקעים בחברה ניתן לציין את הקרנות הישראליות מגמה ונצ'ר, JVP , רודיום ו- 2B Angels ועוד.

 

דן דינר מנכ"ל הקסטיר דן דינר מנכ"ל הקסטיר

 

בחודש נובמבר האחרון ביקר בישראל מייסד ומנכ"ל חבר וואווי, המיליארדר רן ג'נגפיי (Ren Zhengfei) כשהוא מלווה במשלחת בכירים מהחברה. על פי הערכות, בעת ביקורו בישראל ג'נגפיי נפגש עם בכירי הקסטיר והמשא מתן לרכישה תפס תאוצה.

 

התוכנה של החברה הישראלית משלבת בין מערכות אבטחת מידע למערכות ניטור ופיקוח ומאפשרת למנהלים לדעת מה עושה כל משתמש בארגון, האם הוא מורשה, לאיזה מידע הוא נחשף והאם היתה פריצה.

 

וואווי מעסיקה כיום כ־170 אלף עובדים כאשר למעלה ממחציתם מועסקים במחקר ופיתוח ב־21 מרכזים שונים ביניהם סין, ארצות הברית, אנגליה, קנדה, פקיסטן, צרפת, בלגיה וגרמניה. מחזור המכירות של ענקית התקשורת הסינית עמד בשנת 2015 על כ־60 מיליארד דולר, זינוק של 37% לעומת שנת 2014. הרווח התפעולי של החברה עמד באותה שנה על 7 מיליארד דולר.

 

לוואווי הסינית יש כיום שני מרכזי פעילות בארץ. הזרוע הראשונה היא טוגה נטוורקס (Toga Networks), שמעסיקה מעל ל־200 מהנדסים בהוד השרון ומנוהלת על ידי איציק מלובני. טוגה נטוורקס מפתחת מוצרי תקשורת כמו מתגים וראוטרים לחברות טלקום, ובשנים האחרונות גם החלה לפתח מערכות אחסון ענן ויישומים שונים למרכזי נתונים (data centers) מבוססי ענן.

 

הזרוע השנייה היא בשיווק מכשירי מובייל באמצעות חברת אלפא נטוורקס, אשר נמצאת כיום במשא ומתן לרכישתה על ידי אלקטרה. אלפא החלה לשווק את מכשירי וואווי בשנת 2015 ומאז משקיעה מאמצי שיווק ניכרים בנושא. לפי ההערכות, היא נמצאת כיום במקום השלישי בישראל בין החברות שמוכרות מכשירים ניידים, לאחר אפל וסמסונג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x