$
חדשות טכנולוגיה

אכזבה לאפל: הגורו של ביקורות המוצרים לא המליץ על המקבוק פרו

זו הפעם הראשונה מאז החלה אפל לשווק את מחשבי המקבוק פרו שהיא לא זוכה להמלצת Consumer Reports. המגזין נתן ציונים נמוכים במיוחד לשלושת דגמי המחשב הנייד שנבדקו על ידו

נמרוד צוק 19:2023.12.16
חדשות לא נעימות לאפל: בפעם הראשונה מאז החלה לשווק את מחשבי המקבוק פרו, לא קיבלה אפל את המלצת המגזין Consumer Reports שנחשב לאוטוריטה מרכזית בארה"ב בתחום ביקורות המוצרים. שלושת הדגמים שבדק המגזין זכו לציונים נמוכים במיוחד, יחסית לניידים אחרים ולדגמי עבר של אפל כאחד.

הסיבה העיקרית לביטול ההמלצה היו תוצאות גרועות יחסית ולא עקביות במבדקי חיי הסוללה שבוחני המגזין ערכו לשלושת דגמי המחשב, כחלק מסקירה שהתפרסמה היום (שישי). בנוסף ציין המגזין לרעה את היעדרו של קורא כרטיסי זיכרון, את משך הזמן הקצר שבו ניתנת תמיכה טכנית טלפונית ללא תשלום נוסף (שלושה חודשים בארה"ב) ואת הקושי לפרק את הסוללה. בתחומים אחרים כגון תצוגה וביצועים המגזין נתן למקבוק פרו ציונים גבוהים, אבל אלו לא הספיקו כדי לפצות על בעיות הסוללה. 

 

אירוע ההשקה של המקבוק פרו אירוע ההשקה של המקבוק פרו צילום מסך

 

דגם ה-13 אינץ' בעל הטאץ' בר זכה לציון של 40 בלבד מתוך 100, אחיו נטול הטאץ' בר זכה לציון של 47 בשל חיי סוללה מעט טובים יותר, ודגם ה-15 אינץ' בעל הטאץ' בר זכה בציון 56 בלבד. דגמים קודמים של המקבוק זכו בציונים שנעו בין 70 ל-77.

 

על פי המפרט הרשמי של אפל המחשב אמור לספק עד 10 שעות פעולה בממוצע, אבל בבדיקות שהמגזין ערך נמצא שבחלק מהמקרים הסוללה הספיקה לפחות מ-4 שעות. לטענת המגזין הפערים בתוצאות בין מספר חזרות על אותו המבדק היו חריגים ביותר.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
"אחד הדגמים הציג תוצאה של 16 שעות במבחן אחד, 12.75 שעות בהרצה שניה של אותו המבחן ורק 3.75 שעות בפעם השלישית. דגם אחר פעל למשך 19.5 שעות בפעם אחת ורק 4.5 שעות בנסיון השני. באופן טיפוסי מחשבים ניידים יכולים להציג תוצאות שונות ב-5 אחוז בין סשן אחד למשנהו ולרוב אנחנו מתייחסים לממוצע התוצאות, אבל בשל הפערים הגדולים אין לנתון הממוצע שום משמעות בעולם האמיתי, כך שבחרנו להתייחס לתוצאות הנמוכות ביותר בלבד כדי להציג למשתמש תמונה אמינה על משך השימוש שהוא צריך לצפות לקבל", הסביר כתב המגזין ג'רי ביילינסון את הציונים הנמוכים.

 

כלי תקשורת אחרים שבדקו את המחשב נתנו לו ציונים טובים יותר ברובם - מקוורלד נתן 4 כוכבים מתוך 5 וכך גם מגזין Wired, אתר אנגאדג'ט נתן לו 86 מתוך 100 ו-CNET דירגו נתנו לו 4.5 כוכבים מתוך 5.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x