$
חדשות טכנולוגיה

יממה אחרי שקליפורניה הורידה מהכביש את הרכבים האוטונומיים שלה: אובר עוברת לאריזונה

בצעד הפגנתי העבירה חברת התחבורה השיתופית את צי כלי הרכב האוטונומיים שלה לאריזונה. המטרה: להמשיך לבצע משם את סדרת הניסויים ברכב האוטונומי על כבישים ציבוריים

נמרוד צוק 17:5723.12.16
יממה אחרי שהרשויות בקליפורניה הורידו את הרכבים האוטונומיים שלה מהכביש, אובר עוברת לאריזונה: לאחר שזכתה לתמיכת מושל המדינה היא העבירה אתמול (חמישי) את צי הרכבים שלה אליה, במטרה להמשיך את סדרת הניסויים שלה על כבישים ציבוריים באריזונה. האופי ההפגנתי של המהלך מרמז שמדובר בניסיון לכופף את ידי הרשויות בקליפורניה ולא רק בהעברת אתר הניסויים.

 "אריזונה מברכת את המכוניות האוטונומיות של אובר בזרועות פתוחות וכבישים פתוחים. בשעה שקליפורניה בוחרת ללחוץ על דוושת הבלם בנוגע לחדשנות ושינוי, עם יותר רגולציה ובירוקרטיה, אריזונה פותחת את הדרך לטכנולוגיה חדשה ועסקים חדשים", כתב המושל דאג דייסי באתר הרשמי ובחשבון הטוויטר שלו. ביצוע מבדקים לרכבים אוטונומיים על כבישים ציבוריים מותר באריזונה מאז 2015, בהוראה מנהלתית מטעם דייסי.

 

בתמונות שהפיצה החברה ניתן לראות משאיות של חברת Otto הישראלית, שאותה רכשה אובר בעסקת ענק בהיקף 680 מיליון דולר באוגוסט האחרון, מסיעות את הרכבים האוטונומיים מדגם וולבו XC-90 לאריזונה על גבי נגררים לשינוע מכוניות. המשאיות, עם זאת, לא עשו שימוש ביכולת הנהיגה האוטונומית שלהם במהלך המסע, אם כי יכולת זו כבר נוסתה בחודשים האחרונים על כבישים ציבוריים.

 

הרכב האוטונומי של אובר הרכב האוטונומי של אובר צילום: אי פי איי

 

משרד התחבורה של קליפורניה ביטל שלשום (רביעי) את היתרי התנועה של הרכבים, כשבוע בלבד לאחר שאלו החלו לנסוע ברחובות סן פרנסיסקו. זאת בעקבות עימות תמוה בין החברה לבין המשרד סביב הדרישה להוציא לכל אחד מהרכבים אישור בעלות של 150 דולר בהתאם לרגולציה הנהוגה בקליפורניה שמסדירה את תנועתם של רכבים אוטונומיים. אובר טענה כי הרגולציה אינה תקפה לגבי הרכבים שלה מאחר ואלו אינם אוטונומיים באופן מלא אלא נוסעים כאשר נהג מפקח על פעולות הרכב ושולט בו במקרה הצורך.

 

אובר מבצעת ניסויים ברכבים אוטונומיים מאז תחילת השנה, כאשר בספטמבר היא החלה להפעיל את המכוניות במתכונת של פיילוט שמסיע נוסעים בכבישים ציבוריים ברחובות העיר פיטסבורג בפנסילבניה. הניסוי בסן פרנסיסקו היה אמור להתבצע במתכונת דומה, כאשר כל לקוח שיזמין נסיעת אובר עשוי לקבל שירות ברכב אוטונומי במידה וזה יהיה זמין לנסיעה באיזור שלו. החברה טוענת כי בשבועות הקרובים תחל בניסוי באריזונה, אבל עדיין לא ידוע באיזו מתכונת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x