$
מכשירים ומדריכים

גוגל לא מוותרת על השעונים החכמים: מפתחת שני דגמים חדשים

הדגמים, שייצאו לשוק ברבעון הראשון של 2017, יהיו המוצרים הראשונים שיריצו את גרסה 2.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד Wear

נמרוד צוק 09:5723.12.16
גוגל לא מוותרת על שוק השעונים החכמים: החברה אישרה אתמול (חמישי) את הדיווחים לפיהם היא מפתחת שני דגמי שעונים חכמים, שאמורים לצאת לשוק ברבעון הראשון של השנה הבאה. את הדברים אמר מנהל המוצר של אנדרואיד Wear, ג'ף צ'אנג, בראיון לאתר The Verge.

 

צמד השעונים מוגדרים על ידי גוגל כ"מוצרי דגל", בדומה לטלפון פיקסל שהחברה הוציאה לאחרונה לשוק, אבל לא יצאו תחת אחד ממותגי החומרה של החברה אלא תחת מיתוג החברה שמייצרת אותם, שזהותה טרם נחשפה. הם יהיו המוצרים הראשונים שיריצו את גרסה 2.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד Wear.

 

היצרנית, הסכימו בגוגל להגיד, היא חברה שכבר ייצרה בעבר שעון אנדרואיד Wear ועבדה עם גוגל על מכשירי נקסוס, מה שמשאיר בתמונה את סמסונג, מוטורולה ו-LG.

שעוני אנדרואיד Wear שעוני אנדרואיד Wear

 

לאחר השקת המכשירים תופץ הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה גם למוצרים קיימים, כאלו שמצוידים בחומרה מתאימה, והיא תכלול חידושים כמו אפשרות להריץ אפליקציות במצב עצמאי ללא חיבור לאפקליציית-אם על הטלפון, תמיכה בפלטפורמת התשלומים אנדרואיד פיי, תמיכה בחיבור לאייפון ושילוב גרסה קולית של הסייענית החכמה גוגל אסיסטנט. חשיפה של דגמים נוספים ראשונים שמבוססים על הגרסה החדשה צפויה להתרחש בכנס CES שיתקיים עוד מספר שבועות בלאס וגאס.

 

ההכרזה מגיעה על רקע מגמת דעיכה בשוק השעונים החכמים בחודשים האחרונים: מכירות האפל ווטש, הכוכב של השנה שעברה, צנחו ב-71% ברבעון השלישי של השנה ל-1.1 מיליון יחידות (אם כי הוא עדיין השעון הנמכר ביותר עם נתח שוק של 40% ברבעון זה) וחברת פבל נמכרה לאחרונה למתחרה פיטביט בסכום נמוך של פחות מ-40 מיליון דולר, תוך ביטול שני הדגמים הבאים שהיו אמורים לצאת תחת המותג.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x