שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

נוראמי מדיקל גייסה 2.5 מיליון שקל

זהו סבב הגיוס הראשון של החברה שפועלת במסגרת החממה של קרן NGT3 מנצרת, לאחר השקעה קודמת של 3 מיליון שקל. החברה מפתחת פלטפורמה לתיקון והחלפה של רקמות רכות

מאיר אורבך 15:0320.12.16

נוראמי מדיקל (Nurami Medical), חברת סטארט-אפ בתחום הנדסת הרקמות, הפועלת במסגרת החממה של קרן NGT3 מנצרת, גייסה למעלה מ-2.5 מיליון שקל מקרן אלפרד מאן ומשקיעים פרטיים. זהו סבב גיוס ראשון, לאחר השקעה של מעל שלושה מיליון שקלים, שבוצעה על ידי NGT3 ומשרד המדען הראשי, עם הקמתה של נוראמי מדיקל באפריל 2014 . הכסף שגויס יאפשר להתחיל ניסוי קליני ראשוני בבני אדם במהלך שנת 2017, ואת המשך פיתוח המוצר.

 

נוראמי מדיקל הוקמה על בסיס שיתוף פעולה שהחל בטכניון בחיפה, בין נורה נוסייר, המשמשת כיום כ-CTO החברה וד"ר אמיר בחר, המשמש כמנכ"ל החברה.החברה מפתחת פלטפורמה טכנולוגית חדשנית לתיקון והחלפה של רקמות רכות. המוצר הראשון שייצא לשוק הינו תחליף סינתטי מתכלה לרקמת קרום המוח המיועד לשימוש בניתוחים נוירו-כירורגיים.

 

ד"ר אמיר בחר מנכ"ל חברת נוראמי מדיקל ד"ר אמיר בחר מנכ"ל חברת נוראמי מדיקל צילום: ורוניקה סזרג'קו

 

הטכנולוגיה של נוראמי מדיקל מבוססת על שילוב של ננו-סיבים בעלי תכונות מתקדמות ואטם חכם המופעל בזמן ההשתלה בגוף. האטם מונע חדירה של חיידקים פנימה ודליפה מסוכנת של נוזלי המוח החוצה, בעוד שהסיבים יוצרים תחליף רקמה שמסייעת לתיקון וגדילה מחדש של רקמת קרום המוח הפגועה. בכך מתאפשרים ריפוי וגדילה מהירה וטובה יותר של הרקמה.

 

ד"ר אמיר בחר, מנכ"ל נוראמי מדיקל: "על פי הערכות, פוטנציאל שוק תיקון רקמת קרום המוח העולמי הנו 900 מיליון דולר, 50% ממנו בארה"ב. שוק זה גדל בקצב עולמי של 7% לשנה, ובסין – בקצב של 15% מדי שנה. השוק סובל משילוב של מוצרים יקרים ויעילות נמוכה, ולכן אנו מביאים פתרון חלוצי, יעיל ופשוט יותר, אשר יכול גם להתחרות במחיר עם המוצרים הקיימים. אנו מקווים להשפיע על מצבם הבריאותי של חולים הנאלצים לעבור ניתוחי ראש ולסבול אחר כך מהתאוששות קשה, לעתים עד כדי סכנת חיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x