$
חדשות טכנולוגיה

Airbnb מרחיבה את סבב הגיוס למיליארד דולר

סבב הגיוס הנוכחי של החברה התחיל בספטמבר ומתבצע לפי הערכת שווי של 30 מיליארד דולר. כעת היא מוסיפה למניות שהציעה למכירה אחזקות נוספות בהיקף של 153 מיליון דולר

נמרוד צוק 12:0318.12.16
Airbnb מרחיבה את סבב הגיוס הנוכחי שלה: החברה תוסיף למניות שהציעה למכירה אחזקות נוספות בהיקף של 153 מיליון דולר, מה שמביא את היקף סבב הגיוס למעט יותר ממיליארד דולר, על פי דיווח של בלומברג. הגיוס מתבצע על פי הערכת שווי של 30 מיליארד דולר.

 

סבב הגיוס החל בספטמבר, אז גייסה החברה 555 מיליון דולר, בהובלת גוגל קפיטל ו-TC ונצ'רס, כאשר יעד הגיוס הסופי הוערך אז ב-850 מיליון דולר. כחלק מהסבב הורשו עובדי החברה למכור חלק מהמניות שברשותם, עד סכום כולל של 200 מיליון דולר. זאת במטרה להסיר מהחברה חלק מהלחץ לבצע הנפקה.

 

מייסדי airbnb מימין: גואי גבייה, בריאן צ'סקי ונייתן בלצ'ארקזיק מייסדי airbnb מימין: גואי גבייה, בריאן צ'סקי ונייתן בלצ'ארקזיק צילום: Airbnb

 

מאז הקמתה ב-2008 גייסה החברה 3.9 מיליארד דולר ב-10 סבבי גיוס, כולל החלק הראשון של הסבב הנוכחי. בין משקיעיה אפשר למצוא את אנדרסן הורוביץ, סקויה קפיטל, סיטיגרופ, פאונדרס פאנד, Y קומבינייטור ומשקיעים פרטיים כגון אשטון קוצ'ר ואלעד גיל.

 

מטרות הגיוס הנוכחי אינן ידועות, אבל לאחרונה החברה משקיעה בהתרחבות לתחומי פעילות נוספים מעבר להשכרת דירות וחדרי נופש כגון זירת מסחר לטיולים מודרכים ומידע למטיילים על מסעדות ושכונות. בנוסף, החברה מתכננת להרחיב בצורה דרמטית את פעילותה בסין בשנה הקרובה ובמקביל מתמודדת עם מגבלות רגולטוריות הולכות ומחמירות ביעדים מרכזיים כמו ניו יורק וברלין, בעיות שכרוכות במאבקים משפטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x