$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק מפצלת את חטיבת המציאות המדומה שלה לשניים

המנכ"ל הנוכחי של אוקולוס יפרוש מתפקידו במסגרת ארגון מחדש של החטיבה, שתפוצל למחלקת פיסי ולמחלקת מובייל. אוקולוס ריפט מכרה עד כה מיליון יחידות בלבד

הראל עילם 13:1314.12.16

אוקולוס, חטיבת המציאות המדומה של פייסבוק והחברה שמזוהה עם המהפכה המחודשת של עולם ה-VR, הולכת לעבור רה-ארגון משמעותי. במסגרת השינוי, המנכ"ל הנוכחי של אוקולוס, ברנדן אירב, יפרוש מתפקידו כראש החברה ופייסבוק תגייס מנהל חדש כמחליפו. החברה הודיעה על השינוי אמש (ג').

 

אירב ימשיך לעבוד באוקולוס, ובפועל יחזיק ברוב הסמכויות הקודמות שלו. כחלק מהרה-ארגון, אוקולוס תפוצל לשתי מחלקות – מחלקת הפיסי, שתתמקד בעיקר בפיתוח הדגמים החדשים של קסדת המציאות המדומה אוקולוס ריפט, ומחלקת המובייל, שתוביל את מאמצי אוקולוס לקדם את פלטפורמת התוכנה שלה ליצרניות מוצרי מציאות מדומה מתחרות. אירב ינהל את מחלקת הפיסי בעוד שג'ון תומפסון, סמנכ"ל התוכנה הנוכחי של אוקולוס, ינהל את חטיבת המובייל.

 

חלוקת ה

למרות הבאזז שקדם להשקה, נמכרו עד כה מיליון יחידות בלבד למרות הבאזז שקדם להשקה, נמכרו עד כה מיליון יחידות בלבד צילום: בלומברג

 

תפקידים מפתיעה מעט – אירב נחשב לכוח המניע בשנים האחרונות מאחורי ההחלטה של אוקולוס להתרחב. החברה לא רק מייצרת את פתרונות המציאות המדומה שלה, אלא גם מפתחת את הפלטפורמה שלה ליצרניות אחרות. התקן המציאות המדומה של סמסונג, הגיר VR, למשל, משתמש בפלטפורמה של אוקולוס.

 

אירב, יזם ומפתח משחקים בעברו, הצטרף לאוקולוס בתחילת דרכה. הוא הוביל את קמפיין גיוס ההמונים ששם את אוקולוס על המפה והיה המנכ"ל של החברה מרגע היווסדה. מייסד אוקולוס, פאלמר לאקי, נעדר לחלוטין מההודעה הרשמית. בחודשים האחרונים לאקי כמעט ולא הוזכר או הופיע פומבית באירועי החברה, בין השאר בגלל העמדות הפוליטיות הקונטרוברסליות שהציג במהלך הבחירות לנשיאות ארצות הברית.

 

בהודעה הרשמית אירב נימק את ההחלטה שלו לקחת צעד אחורה מהנהלת החברה: "אם אתה לא עושה את העבודה הטובה ביותר שלך ואוהב את מה שאתה עושה, אתה צריך לעשות שינוי". הוא הסביר שאוקולוס צריכה להשתנות על מנת להתאים את עצמה לשוק המשתנה. "כשהסתכלתי קדימה לגבי מה הכי מלהיב אותי, החלטתי שאני רוצה לנהל את חטיבת הפיסי. לדחוף קדימה את תעשיית ה-VR עם הריפט, לחקור ולפתח את נושא ראיית המכונה. ככל שצמחנו, התחלתי להתגעגע לעבודה המורכבת והעמוקה של בניית מוצר חדש שנמצא בחוד החנית של הטכנולוגיה".

 

אבל בהחלט יתכן שאחת הסיבות לשינויים בחברה היא חוסר שביעות רצון של פייסבוק מביצועי החברה. לפי ההערכות, עד כה נמכרו כמיליון יחידות אוקולוס ריפט בלבד, כולל היחידות שנמכרו במהלך קמפיין קיקסטרטר. חברת המחקר Superdata מעריכה כי במהלך 2016 נמכרו רק 1.5 מיליון קסדות מציאות מדומה בכל העולם, וכי הנתח של אוקולוס הוא דווקא הקטן ביותר מתוך שלושת הקסדות הנפוצות ביותר (יחד עם Vive של HTC ופלייסטיישן VR של סוני).

 

אירב אמר שהוא יעבוד יחד עם תומפסון, שהצטרף לחברה רק באוגוסט האחרון, ועם סמנכ"ל הטכנולוגיות של פייסבוק, מייק שרופר, ימצאו מנהל חדש לאוקולוס. ככל הנראה, המנהל החדש לא יכונה מנכ"ל. לא ידוע כעת מה לוח הזמנים של אוקולוס למציאת מנהל חדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x