חדשות טכנולוגיה

גוגל מבצעת ספין אוף לחטיבת המכוניות האוטונומיות שלה

החברה תפריד את חטיבת הפיתוח של המכונית האוטונומית לחטיבה עסקית נפרדת, תחת השם Waymo. מנכ"ל החברה החדשה יהיה ג'ון קראפצ'יק

הגר רבט 22:1113.12.16
גוגל הודיעה היום רשמית כי היא מבצעת ספין אוף לחטיבת המכונית האוטונומית שלה לחברה שתיקרא Waymo (ר"ת של a new way forward in mobility).

 

לאחר שורה של דיווחים בתקשורת בימים האחרונים על כך שגוגל, אחת מחברות הטכנולוגיה הראשונות שהחלו לפתח רכב אוטונומי לפני שש שנים, מעוניינת להפריד את החטיבה מהחברה, יצאה מוקדם יותר היום הודעה רשמית בנושא.

מכונית ללא נהג של גוגל מכונית ללא נהג של גוגל צילום: איי פי

 

 

מנכ"ל החברה החדשה יהיה ג'ון קראפצ'יק, קראפצ'יק סירב להגיב לדיווחים עדכניים על כך שגוגל רוצה לוותר על פיתוח מכונית משלה ותעבור במקום זאת לשתף פעולה על יצרניות רכב אחרות, קראפצ'יק אמר לאתר TheVerge כי ויימו "אינה חברת מכוניות. היה מעט בלבול לגבי הנקודה הזאת. אנחנו לא נמצאים בעסק כדי לייצר מכוניות טובות יותר, אנחנו נמצאים בעסק כדי לייצר נהגים טובים יותר".

 

בבלומברג מדווחים כי שיתוף פעולה בין גוגל לפיאט-קרייזלר עשוי להוליד שירות שיתוף נסיעות שיושק כבר בשנה הבאה. אם הדיווח אכן נכון, מדובר בהרחבה של שיתוף הפעולה הנוכחי בין שתי החברות שמפתחות דגם מיני-ואן בשם פסיפיקה עם יכולות נהיגה אוטונומיות.

 

שירות שיתוף נסיעות עשוי לספק לגוגל את ההכנסות הדרושות להמשך פיתוח הרכב האוטונומי שלה, ויספק לפיאט-קרייזלר דריסת רגל משלה בתחום. קראפצ'יק סירב להגיב בנושא ואמר רק שפיתוח הדגם החדש "קרוב מאוד לסיום ויגיע לכבישים בעתיד הקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x