$
הייטק והון סיכון

קצפת סיליקון ואלי: פייג', קוק, ונדאלה ייפגשו עם טראמפ: מי עוד הוזמן? מי נותר בחוץ?

על פי אתר Recode, הצמרת הבכירה ביותר של סילקון ואלי תגיע ביום רביעי לפגישה עם הנשיא הנכנס, אף שכמה מהם שקלו שלא להיענות להזמנה. "אנשים בתעשייה מעדיפים להיות בלתי נראים בכל מה שקשור לממשל הזה, אך הם חייבים להשתתף"

מיקי גרינפלד 09:0211.12.16

הצמרת הבכירה ביותר של סיליקון ואלי בדרך לפגישה מצומצמת עם הנשיא הנכנס דונלד טראמפ. דבר הפגישה הצפויה ביום רביעי הקרוב דווח כבר בסוף השבוע, אך רק הלילה מפרסמים באתר חדשות הטכנולוגיה רקוד (Recode) מיהם המשתתפים הצפויים לקחת בה חלק.  

על פי רקוד, מקורות מקורבים דיווחו שבפגישה שתיערך ביום רביעי יקחו חלק מנכ"ל אלפבית לארי פייג', מנכ"ל אפל טים קוק, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג, מנכ"ל סיסקו צ'אק רובינס, מנכ"לית IBM ג'יני רומטי, מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ ומנכ"לית אורקל צפרא כ"ץ.

 

הרשימה כוללת עוד כמה שמות שעדיין לא ידועים, אך כן ידוע שמספר המשתתפים יעמוד על סביב 12-10 בקירוב. מקורות מקורבים מסרו שגם מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס הוזמן למפגש, וכי למרות המתחים בין טראמפ לאמזון הוא אכן צפוי להגיע. אמזון היא בעלת הבית של הוושינגטון פוסט, שנקט ועדיין נוקט עמדה חריפה מאד נגד טראמפ – שמגיב במתקפה כוללת משלו על העיתון.

 

ההזמנה למפגש יצאה מלשכת רש הסגל של הנשיא המיועד ריינס פריבוס, יחד עם אחד מתומכיו הגדולים של טראמפ (ואחד הנדירים בסיליקון ואלי שתמך בו בקמפיין), היזם פיטר ת'יל, מייסד פייפאל ואחד המשקיעים הראשונים בפייסבוק, המכהן גם כחבר דירקטוריון בפייסבוק.

 

מקורות מדווחים שבשלב ראשון התקשה ת'יל לשכנע חלק מהמוזמנים להשתתף, לנוכח תמיכתם הידועה ביריבתו במהלך הקמפיין, אך בעיקר בשל העוינות שהפגין טראמפ בהתבטאויותיו נגד ההנהגה של סיליקון ואלי – בין היתר קרא טראמפ לחרם על אפל כאשר זו סירבה להעניק לאף.בי.איי גישה לאייפון של מחבל במקרה הירי בסאן ברננדינו. ביקורת נוקבת אחרת שלו על אפל נגעה למדיניות הייצור מחוץ לארה"ב של החברה, ומיקום מוקד החברה מחוץ לארה"ב במטרה שלא לשלם מסים.

 

אך הפער הגדול בין אנשי סיליקון ואלי לטראמפ נוגע קודם כל לענייני מדיניות, והם רחוקים מעמדותיו בענייני הגירה, מדיניות אבטחה, ושורה ארוכה של נושאים הנוגעים באופן ישיר או עקיף לתעשייה. ברקוד מדווחים שכמה מהמוזמנים שקלו לסרב להזמנה, אך נאלצו לבסוף להיענות לה, מתוך הנחה שבעתיד, בהתאם להתנהלות הנשיא בפועל, יוכלו להצהיר מחדש על עמדתם נגד הנשיא. "זהו סוג של קרקס כרגע, כל האנשים בתעשייה מעדיפים להיות בלתי נראים בכל מה שקשור לממשל הזה, אך הם חייבים להשתתף כי זה מה שעשינו בעבר", אמר אחד מהאנשים המעורבים לרקוד.

 

באתר החדשות הטכנולוגי מציינים כי הסיפור המעניין לא פחות נוגע למי שלא הוזמן לפגישה, רשימה שכוללת את מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס, מנכ"ל אובר טראביס קלניק ומנכ"ל Airbnb בריאן צ'סקי. "אני חושב שהמעטפה שלי אבדה בדואר", אמר אחד מהם לרקוד. כך גם לא הוזמנו ראשי קרנות הון הסיכון הגדולות בשוק, ובהם מארק אנדרסון ומקס לבצ'ין, שניהם שותפיו לשעבר של ת'יל בפייפאל שנותרו חבריו הקרובים.

 

שריל סנדברג מנכ"לית תפעול פייסבוק שריל סנדברג מנכ"לית תפעול פייסבוק צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x