$
חדשות טכנולוגיה

"ה-CIA מצאה כי רוסיה עומדת מאחורי פריצות הסייבר - במטרה לסייע לטראמפ"

לפי "וושינגטון פוסט", הבולשת הפדרלית מצאה שגורמים הקשורים לממשלת רוסיה אחראים לפריצות ולהדלפת אלפי אימיילים הקשורים לקמפיין של הילרי קלינטון, לאתר ויקיליקס

שירות כלכליסט 08:0210.12.16

ה-CIA מצאה כי ממשלת רוסיה התערבה במערכת הבחירות בארה"ב על מנת לסייע למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ - כך מדווח "וושינגטון פוסט".

 

לפי הדיווח, הבולשת הפדרלית מצאה שגורמים הקשורים לממשלת רוסיה אחראים לפריצות ולהדלפת אלפי אימיילים הקשורים לקמפיין של הילרי קלינטון, לאתר ויקיליקס.

  

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הורה אתמול לסוכנויות המודיעין בארה"ב לבחון מתקפות סייבר והתערבות של גורמים זרים במהלך הבחירות לנשיאות, ולהגיש לו דו"ח בנושא בטרם יעזוב את התפקיד ב-20 בינואר. "הנשיא הורה לקהילת המודיעין לבצע בחינה מלאה של מה שאירע במהלך בחירות 2016", אמרה היועצת לביטחון לאומי, ליסה מונקו במהלך שיחה עם כתבים. "המטרה היא להפיק לקחים מהדו"ח הזה, שיוגש למגוון בעלי עניין ובהם הקונגרס".

 

גורם שקיבל דיווח מודיעיני מפי ה-CIA אמר ל"וושינגטון פוסט" כי "לפי ההערכות, המטרה של רוסיה הייתה לתת העדפה למועמד אחד על פני השני, לסייע לטראמפ לנצח".

 

פוטין וטראמפ פוטין וטראמפ

 

ביולי פרצו האקרים למחשבי הוועידה הדמוקרטית הלאומית (DNC), הגוף המנהל את המפלגה הדמוקרטית. בעקבות הפריצה פרסם אתר "ויקיליקס" אלפי מיילים שחשפו כי גורמים בממסד הדמוקרטי פעלו להכפיש את ברני סנדרס, שהתמודד מול קלינטון על מועמדות המפלגה בבחירות לנשיאות בארה"ב. במטה קלינטון האשימו כי שלטונות רוסיה הם העומדים מאחורי הפריצה - בניסיון לסייע לטראמפ. בעקבות הפרשה התפטרה יו"ר ה-DNC דבי ווסרמן-שולץ. בהמשך הודיע גם גוף של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב המגייס כסף עבור מועמדי המפלגה לבית הנבחרים כי נפל קורבן לפריצה של האקרים, וכי ייתכן שהפריצה קשורה להאקרים רוסים. האקרים פרצו גם לרשת המחשבים של קמפיין קלינטון.

 

בימים אלו, מובילה מועמדת מפלגת הירוקים לנשיאות, ד"ר ג'יל סטיין, מאבק משפטי לקיום ספירה חוזרת בשלוש מדינות מפתח, שבהן ניצח דונלד טראמפ. זאת, אחרי שמומחי סייבר הבחינו שבמחוזות שבהם התקיימה הצבעה עם מכונות דיגיטליות הפסידה קלינטון לטראמפ בהפרש גדול, בשעה שבמחוזות שבהם התקיימה הצבעה ידנית או עם מכונות אנלוגיות רשמה קלינטון ניצחון או הפסידה בהפרש קטן משמעותית. אם ספירה חוזרת תביא לשינוי תוצאות הבחירות לנשיאות בכל שלוש המדינות, הניצחון הסופי בבחירות יהיה של קלינטון. ואולם, הסיכוי לשינוי שכזה נחשב לאפסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x