$
חדשות טכנולוגיה

אובמה הורה לבחון מתקפות סייבר בבחירות לנשיאות

הנשיא המכהן הורה לסוכנויות המודיעין להגיש לו דו"ח בנושא בטרם עזיבתו את הבית הלבן ב-20 בינואר. ברקע, מאבק משפטי לספירה חוזרת בשלוש מדינות מפתח שבהן המועמד הרפובליקני ניצח בפער גדול במחוזות עם מכונות הצבעה דיגיטליות

עומר כביר 18:4009.12.16
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הורה לסוכנויות המודיעין בארה"ב לבחון מתקפות סייבר והתערבות של גורמים זרים במהלך הבחירות לנשיאות, ולהגיש לו דו"ח בנושא בטרם יעזוב את התפקיד ב-20 בינואר - כך אמרה היום היועצת לביטחון לאומי, ליסה מונקו.

 

"הנשיא הורה לקהילת המודיעין לבצע בחינה מלאה של מה שאירע במהלך בחירות 2016", אמרה מונקו במהלך שיחה עם כתבים. "המטרה היא להפיק לקחים מהדו"ח הזה, שיוגש למגוון בעלי עניין ובהם הקונגרס".

טראמפ וקלינטון. במחוזות שבהם הייתה בחירה דיגיטלית המועמד הרפובליקני זכה בניצחון מוחץ טראמפ וקלינטון. במחוזות שבהם הייתה בחירה דיגיטלית המועמד הרפובליקני זכה בניצחון מוחץ צילום: גטי אימג'ס

 

לפי דיווח של רויטרס, מונקו הוסיפה שאף שמתקפות סייבר במהלך מערכת בחירות אינן דבר חדש, ייתכן שהן חצו "סף חדש" השנה. לדבריה, ב-2008, עת כיהנה בתפקיד בכיר ב-FBI, הודיעה הסוכנות לאובמה וליריבו הרפובליקני בבחירות לנשיאות, ג'ון מקיין, שהאקרים סינים חדרו למערכות המחשוב של הקמפיינים שלהם. "גם ב-2008 וגם במערכת הבחירות הזו ראינו פעילות סייבר זדונית", הוסיפה.

 

התעלומה הדיגיטלית

 

בימים אלו, מובילה מועמדת מפלגת הירוקים לנשיאות, ד"ר ג'יל סטיין, מאבק משפטי לקיום ספירה חוזרת בשלוש מדינות מפתח, שבהן ניצח דונלד טראמפ. זאת, אחרי שמומחי סייבר הבחינו שבמחוזות שבהם התקיימה הצבעה עם מכונות דיגיטליות הפסידה קלינטון לטראמפ בהפרש גדול, בשעה שבמחוזות שבהם התקיימה הצבעה ידנית או עם מכונות אנלוגיות רשמה קלינטון ניצחון או הפסידה בהפרש קטן משמעותית. אם ספירה חוזרת תביא לשינוי תוצאות הבחירות לנשיאות בכל שלוש המדינות, הניצחון הסופי בבחירות יהיה של קלינטון. ואולם, הסיכוי לשינוי שכזה נחשב לאפסי.

 

בתשובה לשאלה האם צוות המעבר של הנשיא הנבחר טראמפ לא מודאג דיו מהאפשרות שרוסיה השפיעה על הבחירות השיבה מונקו שמוקדם מדי להשיב על כך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x