$
חדשות טכנולוגיה

Huawei הסינית רוכשת את טוגה נטוורקס הישראלית

לכלכליסט נודע כי שווייה של חברת התקשורת מוערך על ידי חברת מחקר ב־150 מיליון דולר. זו הרכישה הראשונה של ענקית הטלקום בישראל

מאיר אורבך 07:0107.12.16

ענקית הטלקום הסינית Huawei רוכשת את חברת התקשורת טוגה נטוורקס (Toga Networls) הישראלית, שעד היום עבדו בשיתוף פעולה צמוד. טוגה נטוורקס שימשה כחברת הפיתוח של וואווי, אך לא היתה בבעלותה המלאה וזו רכישתה הראשונה בישראל.

 

על פי הערכות, במסגרת ביקורו של מייסד החברה הסינית רן ג'נגפיי (Ren Zhengfei) בישראל לפני כעשרה ימים, נסגרה עסקת הרכישה.

מייסד huawei רן ג'נגפיי מייסד huawei רן ג'נגפיי צילום: אי פי איי

 

חברת המחקר זירה מעריכה כי שוויה של טוגה נטוורקס עומד על כ־150 מיליון דולר. סכום הרכישה עשוי להיות גבוה יותר אם בחברה הסינית בחרו לתגמל בנדיבות את המייסד, או בכדי להציב לו תמריצים בכדי להישאר פעיל בחברה בשנים הקרובות, ואולי אף יותר.

 

טוגה נטוורקס מפתחת מוצרי תקשורת כמו מתגים וראוטרים לחברות טלקום, ובשנים האחרונות החלה גם לפתח מערכות אחסון ענן ויישומים שונים למרכז נתונים (Data Centers)מבוססי ענן.

 

בכנס שנערך מוקדם יותר השנה בחודש מרץ, אישרו בכירי החברה כי נציגה של החברה הסינית בישראל, וכי האחרונה החלה להשקיע בארץ באופן פעיל, כולל השקעה ראשונה בסטארט־אפ הישראלי Wlastifile המפתח אחסון ארגוני מבוסס פלאש.

 

Huawei הוקמה ב־1987 עם הון בסיסי של כ־5,000 דולר, לאחר שג'נגפיי סיים את שירותו בצבא הסיני כמהנדס. כיום הונו האישי מוערך בכ־2.2 מיליארד דולר. בתחילת דרכה התמקדה החברה בייצור מתגים לטלפונים, וכיום היא מייצרת את כל הטכנולוגיות והמוצרים הקשורים לעולם התקשורת, כשעיקר פעילותה הוא בייצור טלפונים ניידים.לצד פעילות זו, היא היצרנית המובילה של נתבי התקשורת, מתגים ומרכזיות, ומהווה מתחרה לענקיות הטלקום סיסקו, אריקסון ונוקיה. וואווי היא חברת התקשורת הגדולה ביותר בסין, ובסיסה נמצא בעיר שנזן.

 

החברה מעסיקה כ־170 אלף עובדים, למעלה ממחציתם עוסקים במחקר ופיתוח ב־21 מרכזים, ביניהם בסין, בארה"ב, באנגליה, בקנדה, בפקיסטן, בצרפת, בבלגיה ובגרמניה.

 

מחזור המכירות של ענקית התקשורת עמד ב־2015 על כ־60 מיליארד שקל, זינוק של 37% משנת 2014. הרווח התפעולי של החברה עמד בשנה שעברה על שבעה מיליארד דולר.

 

מ־Huawei ומטוגה נטוורקס לא התקבלו תגובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x