$
חדשות טכנולוגיה

קמפיין מימון ההמונים נגד המאגר הביומטרי הגיע ליעד בתוך פחות מיממה

התנועה לזכויות דיגיטליות שמובילה את ההתנגדות ביקשה לגייס 60 אלף שקל למימון הגשת בג"ץ נגד החלטת שר הפנים אריה דרעי. לאור ההצלחה הוצב יעד חדש: 95 אלף שקל שיסייעו להם להקים מטה מאבק

עומר כביר 10:1301.12.16

קמפיין מימון ההמון להגשת בג"ץ נגד הפיכת המאגר לקבוע הגיע ליעד הגיוס שלו פחות מ-24 שעות לאחר השקתו.

 

התנועה לזכויות דיגיטליות, שמובילה את ההתנגדות למאגר הביומטרי, השיקה את הקמפיין אתמול בצהריים, דקות ספורות לאחר ששר הפנים, אריה דרעי, פרסם את החלטתו שלפיה כל אזרחי ישראל יחוייבו להצטרף למאגר.

 

זיהוי ביומטרי באמצעות טביעת האצבע זיהוי ביומטרי באמצעות טביעת האצבע צילום: שאטרסטוק

 

התנועה ביקשה לגייס 60 אלף שקל, שנועדו לממן ניהול עתירה נגד המאגר הביומטרי, שתוגש אם וכאשר תאושר החלטת דרעי במליאת הכנסת. הקמפיין נערך בשיתוף אמנים, עיתונאים ויזמים בולטים דוגמת יהלי סובול, בני דאון, מוטי גילת ודנה ברגר, שהציעו בהתנדבות תשורות שונות לקמפיין. כן כולל הקמפיין תשורה בלתי רגילה: תמורת 10 אלף שקל יוכל תורם אחד להירשם כעותר מספר 1 בעתירה נגד המאגר ולזכות בהזדמנות להיכנס לספרי ההיסטוריה עם בג"ץ היסטורי הרשום על שמו, דוגמת בג"ץ שניצר או בג"ץ אליס מילר (תשורה זו עדיין זמינה).

 

התגובה הציבורית הפתיעה אפילו את מארגניי קמפיין הגיוס, וכארבע שעות לאחר השקת הקמפיין כבר גויס שליש מהסכום. אתמול בשעות הערב עבר הקמפיין את קו החצי, והבוקר, קצת אחרי 9:00, גוייס הסכום המלא. אף שהגיעו לסכום הרצוי בתנועה לזכויות דיגיטליות לא מתכוונים לעצור את הגיוס וכבר הציבו יעד חדש: אם יגוייסו 95 אלף שקל, תקים התנועה מטה למאבק ציבורי במאגר.

 

"ההיענות המדהימה לפרויקט מוכיחה שיש ציבור גדול מאוד בישראל שחושש, מסיבות מוצדקות, מהמאגר הביומטרי", אמר ל"כלכליסט" ניר הירשמן מהתנועה לזכויות דיגיטליות. "אי אפשר לפטור את הדבר הזה בתור פחד לא-רציונלי או חבורת טכנופובים שמפחדת מהקדמה, יש כאן סכנה אמיתית לפרטיות שלנו, לביטחון המדינה ולדמוקרטיה עצמה. אנחנו מקווים מאוד שבג"ץ ייראה לא רק את השיקולים המשפטיים אלא גם את משבר האמון הקשה של האזרחים, שנוצר בעקבות הכוונה הזו ויעצור את המאגר. חשוב לציין שחברי כנסת יכולים לעצור אותו קודם לכן, וראוי שכך ייעשה".

 

כן התייחס הירשמן ליעד הבא של הקמפיין: "אנחנו רוצים להרחיב את המאבק ולייצר את מה שהיה חסר בשנים האחרונות – היכולת ללכת ולשכנע חברי כנסת ומקבלי החלטות בישראל שהמאגר הוא טעות, לייצר מאבק ציבורי גדול שיאפשר להביהר את הסכנה שטמונה במהלך הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x