$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט מצנזרת: הצ'טבוט הסיני שלה מסרב לדבר על נושאים רגישים למשטר

החברה פועלת בסין כבר שנים רבות אך עד כה לא נודע על הסכמה גלויה שלה לתכתיבי הצנזורה של המשטר. הבוט המבוסס על הטכנולוגיה של קורטנה זוכה לפופולריות רבה בסין

נמרוד צוק 16:3828.11.16
מיקרוסופט שילבה בבוט השיחה הסיני שלה, שואואייס, מנגנוני סינון תוכן שמגבילים את השיחה בנושאים מסוימים, כך הודתה היום (שני) החברה במענה לפניית "פורצ"ן". החברה נמנעה מלפרט באילו נושאים מדובר והאם כלולים בהם כאלו הנחשבים רגישים בעיני המשטר הסיני.

 

הנושא עלה לראשונה לכותרות בשבוע שעבר כאשר בדיקה שערכה רשת CNN העלתה כי נסיון לשוחח עם הבוט על נושאים כמו "ככר טיינמן" או על נשיא המדינה שי ג'ינפינג מביא לתשובות מתחמקות. שואואייס, המבוסס על הטכנולוגיה של קורטנה, הוא בוט שפועל בשפה הסינית בלבד דרך שורה של פלטפורמות צ'ט, והפך פופולרי בשנה האחרונה בקרב מיליוני סינים שנוהגים לשוחח איתו להפגת השעמום, כסוג של משחק ואפילו כאמצעי תרפויוטי.

 

אפילו שאלה על דונלד טראמפ, נושא אקטואלי תמים לכאורה, זכתה לתשובה התמוהה "אני מעדיפה שלא לדבר על זה".

 

סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט. תגובה לקונית של החברה סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט. תגובה לקונית של החברה צילום: אם סי טי

 

סוגיית הצנזורה מרצון של שרותי אינטרנט הפועלים בסין עלתה שוב לדיון בימים האחרונים, לאחר שהתפרסם כי פייסבוק מפתחת מנגנון להסתרת תכנים בנושאים מסוימים מגולשים במדינה מסוימת כחלק מהיערכותה לכניסה למדינה. בניגוד לפייסבוק ולגוגל, מיקרוסופט פעילה בסין כבר שנים רבות, כולל מנוע החיפוש בינג, ואף מספקת מערכות הפעלה ותוכנות לממשל, אך עד כה לא נודע על הסכמה גלויה שלה לתכתיבי הצנזורה של המשטר.

 

"אנו מחויבים לאספקת השירות הטוב ביותר למשתמשי שואואייס וכחלק מכך מפעילים סינון על נושאי שיחה מסוימים", הגיבה החברה לקונית לדיווחים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x