שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

טבע ישראל תשווק את משאפי הקנאביס של סאיקי מדיקל

משאף Syqe של החברה הישראלית כבר נמצא בשימוש בבית החולים רמב"ם ובעקבות ההסכם יוצע גם לשימוש ביתי. החברות עוסקות כעת בהקמת מערך תמיכה והדרכה לחולים ולצוותים הרפואיים

מאיר אורבך 13:2128.11.16

חברת טבע תשווק את משאפי הקנאביס של חברת הסטארט-אפ הישראלית סאיקי מדיקל. על פי ההסכם, טבע ישראל תהיה המשווקת והמפיצה הבלעדית בישראל של משאף Syqe למתן קנאביס רפואי, אותו פיתחה חברת Syqe Medical.

 

משאף Syqe Medical נמצא בשימוש קבוע בבית חולים רמב"ם, באישור משרד הבריאות, מזה כשנה. בכך מהווה רמב"ם את בית החולים הראשון בעולם בו צמח הקנאביס מהווה טיפול רפואי מן המניין. במסגרת שיתוף הפעולה עם טבע ישראל, יורחב השימוש במשאף של Syqe גם לשימוש ביתי – בכפוף לקבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות.

 

משאף ומחסנית. מאפשר מינון מדויק משאף ומחסנית. מאפשר מינון מדויק צילום: סאיקי

 

בתחילת השנה נחשף ב"כלכליסט" שחברת פיליפ מוריס השקיעה בסטארט-אפ הישראלי 20 מיליון דולר. ההסכם עם חברת פיליפ מוריס אינו נוגע לפעילותה של חברת סאיקי מדיקל בתחום הקנאביס, אלא הוא הסכם רישוי לשימוש בטכנולוגיה לצמצום נזקי העישון בלבד.  

 

על פי ההסכם בין החברות, Syqe Medical תהיה אחראית על ייצור המשאף ומחסניות מתכלות, ואלו ישווקו ויופצו באמצעות טבע ישראל לגורמים הרלוונטיים ובהם - רופאים, אחיות, בתי חולים, מרפאות כאב, מרפאות אונקולוגיות, בתי מרקחת ועוד. טבע ישראל ו-Syqe Medical עוסקות בימים אלו, בין היתר, בהקמת מערך תמיכה והדרכה לחולים ולצוותים הרפואיים שיהיה מורכב מצוות אחים ואחיות שיוקם במיוחד לשם כך.

 

Syqe Medical מפתחת טכנולוגיות למתן פרמצבטי של צמחים גולמיים בשאיפה. החברה פיתחה משאף ייחודי המאפשר מתן צמחים ברמת דיוק ובטיחות של תרופה. הצמח הראשון שאותו הטמיעה החברה במשאף הוא קנאביס רפואי ובעתיד מתוכננת הטמעת צמחים רפואיים נוספים. הטכנולוגיה של סאיקי הופכת את צמח הקנאביס לאבקה ומאפשרת שימוש במנות אחידות. החברה השלימה מספר ניסויים קליניים אשר הראו את דיוק המשאף ועמידתו בסטנדרטים פרמצבטיים למתן קנאביס בשאיפה. הטכנולוגיה של Syqe Medical מבצעת בצמח שינוי מבני בלבד, משמרת את כל תכונותיו ומאפשרת מתן בטוח, מדויק ומדיד באמצעות שאיפה.

 

ריכוז החומר הפעיל הניתן מצמח הקנאביס, כפי שנמכר בשנים האחרונות, אינו ידוע בדרך כלל, ולכן, בהיעדר מינון מדויק, לא ניתן היה עד כה להתייחס לקנאביס רפואי כטיפול מן המניין, דבר שהקשה על החולים הזקוקים לטיפול זה וכן על הרופאים המטפלים.

 

ד"ר איתן חי עם. יו"ר סאיקי מדיקל ד"ר איתן חי עם. יו"ר סאיקי מדיקל צילום: תמר מצפי

 

"טבע ישראל נכנסת לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב, שהינו אחד מתחומי הליבה של החברה", אמר היום אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל, מנהל אשכול מדינות אפריקה ומזרח-תיכון ומנהל החדשנות בשווקים המתעוררים.

 

יו"ר Syqe Medical, ד"ר איתן חי עם, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר: "כרופא וכמנהל במערכת הבריאות ההתרגשות גדולה היות וזוהי בשורה משמעותית לחולים הזקוקים לקנאביס. למעשה, באמצעות משאף Syqe, אנו עוברים משימוש בקנאביס לטיפול בקנאביס. המשאף פותר לרופאים את בעיית רישום הצמחים לעישון ומהווה פתרון לחולים על ידי כך, שלראשונה, יוכלו לקבל מינון מדויק של קנאביס רפואי."

 

ע"פ הנתונים, במדינת ישראל נכון לשנת 2016 קיימים כ-26 אלף רישיונות לצריכת קנאביס רפואי וההערכות הן שעד שנת 2018 מספרם יוכפל. בעוד שעד כה למשרדי הבריאות בארץ ובעולם לא היה מענה רפואי לרוב המטופלים הצורכים קנאביס באמצעות שאיפה (כ-90% מהמטופלים בעולם), משאף Syqe מאפשר לחולים להם לקבל את המינון האופטימלי עבורם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x