$
בשולי הרשת

מה החטא שלך: האפיפיור נתן את ברכתו לסינדר, האפליקציה הרשמית של הוותיקן

האפליקציה החדשה של הוותיקן שזכתה לכינוי סינדר, יוזמה של ארכיבישוף סקוטי, מאפשרת למאמינים למצוא מקום בו יוכלו להתוודות על חטאיהם בהתבסס על מיקומם

רפאל קאהאן 22:2725.11.16

אם אתם מכירים את טינדר, אפליקציית ההיכרויות המזדמנות הפופולרית, כעת לנוצרים קתולים יש גרסה משלהם שזכתה לכינוי הלא רשמי סינדר (Sindr). האפליקציה הקתולית - כפי שהיא מכונה באופן רשמי - מאפשרת למאמינים למצוא מקום בו יוכלו להתוודות על חטאיהם בהתבסס על מיקומם. 

 

יזם האפליקציה, ארכיבישוף סקוטי, חשב על הרעיון לאחר שיחה שניהל עם האפיפיור במהלכה ביקש ממנו למצוא "מהלכים מקוריים" כדי לפרסם את שנת החמלה הקדושה של הכנסיה שחלה ב-2016. האפליקציה מאפשרת למצוא כנסיות בהן מתבצעות מיסות, למצוא סטטיסטיקות על העולם הקתולי וכן לסייע בניווט לעבר מקומות תפילה. 

 

 

האפליקציה הושקה ברוב הדר שלשום (ג') באירוע מיוחד שהתקיים בבזיליקה של פיטר הקדוש בוותיקן. בנאום ההשקה ציין הארכיבישוף, ליאו קאשלי, ש"האפליקציה היא חתיכת טכנולוגיה חכמה, שתשפיע רבות על הדרך בה הכנסיה הקתולית מתכננת להביא את רחמי האלוהים והאושר שבבשורה לעולם המודרני".  

 

האפליקציה זמינה לאייפון ואנדרואיד וכן לטאבלטים. היא כוללת יכולת ניווט וחיפוש מבוססת מיקום ואופן השימוש בה מזכיר לא מעט את טינדר עצמה, אולי האנטי תזה הגדולה ביותר לאמונה קתולית שמטיפה נגד הפלות ומעודדת התנזרות עד הנישואין. המפתח הסביר שאתרי אינטרנט מאבדים מהפופולריות שלהם ושאפליקציה היא בדיוק מה שנדרש על מנת לסייע למאמינים הצעירים יותר להתחבר לאמונה שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x