$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אינטל מצמצמת את פעילותה בתחום המחשוב הלביש

קבוצת המכשירים החדשים של החברה הוקמה ב-2013 אבל אף אחד מהמוצרים שהציגה עד כה לא הפך להצלחה. אינטל כבר שלחה הודעות פיטורים למספר עובדים אבל מכחישה שהיא סוגרת את המחלקה

הראל עילם 12:5220.11.16

האם אינטל יוצאת משוק המחשוב הלביש? דיווח של אתר טק-קרנצ' טוען כי יצרנית השבבים החלה לצמצם בצורה משמעותית את מצבת כוח האדם של "קבוצת המכשירים החדשים" ויתכן שאף תסגור את הקבוצה לגמרי בעתיד הקרוב. התגובה הרשמית של אינטל דוחה את הטענות ומוסיפה שהיא "מחויבת לחלוטין לקטגוריה", אבל לא התייחסה לנושא פיטורי העובדים.

 

אינטל הקימה את NDG, או New Device Group ("קבוצת המכשירים החדשים") כחלק מהרה-ארגון של החברה ב-2013, זמן קצר לאחר כניסתו של מנכ"ל החברה הנוכחי בריאן קרזניץ' לתפקידו. בשלוש השנים שחלפו מאז הקבוצה הציגה בעיקר אבי-טיפוס והדגמות טכנולוגיות, ביניהם גם קסדת מציאות מדומה שפותחה רובה ככולה בישראל. רק חלק קטן מהמוצרים הללו הגיע בסופו של דבר לפיתוח מסחרי. הקבוצה אומנם רכשה מספר חברות, ביניהן Recon ו-Basis, אבל התקשתה להציג מוצר מסחרי מנצח או לייצר מהן הכנסות.

 

השעון החכם שאינטל פיתמה בשיתוף עם Tag Heuer השעון החכם שאינטל פיתמה בשיתוף עם Tag Heuer צילום: אינטל

 

באחד המוצרים המסחריים הבודדים שהחברה השיקה, Basis Peak, שעון חכם המיועד לאתלטים, התגלתה תקלה טכנית שגרמה לאחוז זעום מהמכשירים להתחמם. בתגובה, אינטל אחזרה את כל המוצרים והפסיקה את המכירה, הפיתוח והתמיכה ב-Peak. כמה חודשים לאחר מכן, באפריל האחרון, קבוצת המכשירים החדשים הפסיקה לפעול כיחידה נפרדת ועצמאית ושולבה בתוך חטיבת הטכנולוגיות החדשות הגדולה יותר, שגם עוסקת בפיתוח של טכנולוגיות רחפנים, רכב אוטונומי, רובוטים, אינטרנט הדברים ועוד.

 

כעת מדווח אתר טק-קרנצ', על בסיס מקורות המקורבים לחברה, שהחברה החליטה לקחת צעד אחורה בתחום ואף שלחה הודעות פיטורים למספר עובדים בתוך הקבוצה. לא ידוע כעת מה מספר העובדים המפוטרים ויתכן שהפיטורים הם מצומצמים במיוחד או המשך של גל הפיטורים המשמעותי שאינטל החלה לבצע מוקדם יותר השנה.

 

אינטל הודיעה בתגובה: "אנחנו בשום דרך לא נסוגים מתעשיית המחשוב האישי. למען האמת, יש לנו מספר מוצרים תחת פיתוח שאנחנו מאוד מתרגשים לגביהם". החברה ציינה בין השאר את שיתוף הפעולה עם *יצרנית השעונים TAG Heuer ואת המסך הלביש לספורטאים Oakley Radar Pace.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x