$
חדשות טכנולוגיה

מארק צוקרברג: "טראמפ? משוגע לחשוב שהיתה לנו השפעה"

מייסד פייסבוק יצא להגנת הרשת החברתית ודחה את הטענה שלפיה דיווחים שקריים בפייסבוק שהשחירו את הילרי קלינטון סייעו לנצחונו של טראמפ

עומר כביר 10:1611.11.16

מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג יוצא להגנת הרשת החברתית בעקבות הביקורת החריפה שנמתחה עליה לאחר נצחונו של טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב. "זה משוגע לחשוב שהיתה לנו השפעה", הוא אמר.

בימים מאז הבחירות בארה"ב טענו מבקרים שדיווחים שקריים שהופצו בפייסבוק, ובפרט כאלו שהשחירו את המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון, סייעו לניצחונו של טראמפ. בדברים שנשא בוועידת Techonomy דחה צוקרברג את הטענות בצורה גורפת. "אני חושב שהרעיון שחדשות מזויפות בפייסבוק, שמהוות חלק קטן מאוד מכל התוכן, השפיעו על הבחירות בדרך כלשהי – אני חושב שזה רעיון די משוגע", אמר. "בוחרים מקבלים החלטות על סמך חוויות החיים שלהם".

 

דונלד טראמפ מול הילארי קלינטון דונלד טראמפ מול הילארי קלינטון

 

לדברי מנכ"ל פייסבוק, אנשים שהופתעו מניצחונו של טראמפ לא המעיטו בהיקף התמיכה שהוא זכה לה: "לטעון שהסיבה היחידה שמישהו הצביע באופן מסוים היא כי הוא ראה ידיעה מזויפת? אם אתם מאמינים לזה, אז אני לא חושב שהפנמתם את המסר שתומכי טראמפ מנסים להעביר בבחירות האלו". הוא גם ציין שחדשות מזויפות יכולות להשפיע על שני הצדדים. "למה אתם חושבים שיהיו חדשות מזויפות רק מצד אחד ולא מהצד האחר?"

 

צוקרברג גם דחה את הטענות שפייסבוק יוצרת בועת פילטר, מושג שמתאר מצב שבו משתמש נחשף רק לדעות ועמדות שאיתן הוא מסכים, וטען שבמחקר שעשתה החברה התברר שהשינויים שעושה פייסבוק בניוזפיד מביאים לירידה של 1% בלבד בדעות הנגדיות שאליהן נחשפים משתמשים. ואולם, טענה זו מתעלמת מהגורם העיקרי ליצירת בועת פילטר: החברים שבוחר המשתמש, ואלו שהוא מסיר.

 

עוד אמר צוקרברג שהוא מודאג מאוד מהאופן שבו עלולה הרשת החברתית להשפיע על הליכים דמוקרטיים, ושפייסבוק יכולה לשפר את האופן שבו היא מפיצה ידיעות חדשותיות: "אני רוצה שלמה שאנחנו עושים תהיה השפעה טובה על העולם. אני רוצה שלאנשים יהיה מידע מגוון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x