$
חדשות טכנולוגיה

Moovit השיקה את שירות הנסיעות השיתופיות ברומא

השירות המאפשר לנהגים לאסוף נוסעים ולהתחלק בהוצאות הנסיעה הושק לראשונה מחוץ לישראל, אך לא יהווה מקור הכנסה

עומר כביר 08:3307.11.16

מפתחת האפליקצייה לניווט בתחבורה הציבורית מוביט (Moovit) השיקה את שירות הנסיעות השיתופיות שלה Moovit Carpool ברומא — הפעם הראשונה שבה הושק השירות מחוץ לישראל.

 

מוביט קארפול מאפשר לנהגים לאסוף נוסעים מזדמנים ולהתחלק איתם בהוצאות הנסיעה. בניגוד לשירותים כמו אוברX, הוא לא מאפשר לנהגים לבצע מספר נסיעות בלתי מוגבל אלא רק שתיים ביום — מהבית לעבודה ובחזרה — או להשתמש בו כמקור הכנסה (ניתן לקבל תשלום רק לכיסוי החלק היחסי של הנוסע בהוצאות הנסיעה).

המייסדים מימין רועי ביק, ירון עברון וניר ארז המייסדים מימין רועי ביק, ירון עברון וניר ארז צילום: עמית שעל

 

השירות הושק בישראל בתחילת השנה כפיילוט סגור, ובספטמבר נפתח לכלל הנהגים במדינה. כמה ימים אחר כך החלה מוביט בפיילוט גם ברומא ובאזור המטרופוליטני של בירת איטליה. "יש לנו שם מעל מיליון משתמשים, אבל הסיבה העיקרית היא שיתוף הפעולה עם Roma Mobilità, רגולטור התחבורה העירוני", אמר ל"כלכליסט" סמנכ"ל פעילות הקארפול במוביט איתי גיל. "בחרנו להיכנס איתם לשיתוף פעולה כי זה מקדם את המטרה המשותפת של שנינו, להגדיל את השימוש בתחבורה ציבורית. יש גוף שחולק איתנו את החזון שלפיו קארפול ותחבורה ציבורית הם שילוב מנצח, שמעודד נהגים להשאיר את הרכב בבית".

 

לדברי גיל, בחודש וחצי שעבר מאז השקת הפיילוט התקבלו בחברה בעיקר תגובות חיוביות הרבה נהגים בוחרים לקחת חלק בפלטפורמה. "כרגע ההתמקדות שלנו היא להמשיך בפיתוח השירות והמוצר במקומות שאנחנו רואים לנכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x