מכשירים

דיווח: כך ייראה הסרפס פון החדש של מיקרוסופט

תמונות שהועלו לרשת מציעות הצצה למה שעשוי להיות הסמארטפון החדש של מיקרוסופט והראשון שמשתייך לסדרת הדגל שלה. לא ברור האם מדובר במכשיר אמיתי או באבטיפוס

רפאל קאהאן 16:3306.11.16

תמונות שפורסמו בחשבון הטוויטר של המדליף הסדרתי @evleaks או בשמו האמיתי אוון בלאס אתמול (שבת) מראות מכשיר שעשוי להיות גרסה מוקדמת של הסרפס פון החדש של מיקרוסופט. המכשיר שמוצג בתמונות נראה דקיק, אלגנטי ועם שקע הטענה מבוסס USB C, אך לא ברור אם הוא יצוייד בשקע אוזניות.

 

רמזים ושמועות על קיומו של הסרפס פון החלו לצוץ ברשת מאז שמיקרוסופט הודיעה על חיסול קו מוצרי הלומיה בשנה שעברה. למעשה החברה לא עידכנה את מכשירי הלומיה מאז השקת ה-950 בנובמבר שנה שעברה. מאז החלו לצוץ מדי כמה חודשים שמועות, שבחלקן הודלפו על ידי בכירים במיקרוסופט, על כך שהחברה עובדת על קו סמארטפונים חדש.

 

כבר שנה שהרשת מוצפת בשמועות על המכשיר החדש כבר שנה שהרשת מוצפת בשמועות על המכשיר החדש צילום: Evan Blass Twitter

 

קו מוצרי הסרפס שכולל כיום לפטופ, טאבלט וכעת מחשב שולחני, מהווה את חוד החנית של מוצרי ווינדוס. מיקרוסופט לא ויתרה על מהדורת המובייל של ווינדוס 10, אבל מעט מאוד מכשירים מריצים אותה כיום, פחות מ-1% מהשוק על פי מחקרים של IDC וגרטנר. השילוב של הרמזים, מהדורת מובייל וקו מוצרים שחסר בו רק סמארטפון הפך את הספוקלציה על קיומו של סרפס פון לגביע הקדוש עבור חובבי ההדלפות.

 

אין שום דרך לאשש את קיום המכשיר, אבל היסטורית ההדלפות של בלאס בדרך כלל מתבררות כנכונות. יתרה מזו, בלאס טוען שהמכשיר צפוי לקבל ערכת שבבים שמסוגלת להפעיל דסקטופ, מה שעשוי להעיד על כך שאינטל או AMD הן אלו שעומדות מאחוריה.

 

בשלב הנוכחי לא ברור אם התמונות מעידות על מכשיר קיים, אבטיפוס או קונספט שמפותח בימים אלה. אך לא מן הנמנע שכעת לאחר שגוגל השיקה מכשיר, גם מיקרוסופט מאיצה את מאמציה בתחום. חברה נוספת שעשויה להפתיע היא אמזון - אך לא ברור אם היא תנשה את מזלה שוב לאחר כישלון הפייר פון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x