$
חדשות טכנולוגיה

עוד צרות לסמסונג: עורכת ריקול ל-2.8 מיליון מכונות כביסה בארה"ב

זאת לאחר דיווחים על 9 פציעות, בהן לסת וכתף שבורה, בשל התנתקות מכסה המכונה בזמן העבודה. מדובר ב-34 דגמים עם פתח עליון

שירות כלכליסט 17:4904.11.16
ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית סמסונג, שנמצאת בעיצומה של פרשת הריקול של מכשירי הנוט 7 המתלקחים, הודיעה היום (ו') שתערוך ריקול ל-2.8 מיליון מכונות כביסה בארה"ב לאחר דיווחים על פציעות.

 

לפי הודעת מחלקת ביטחון הצרכנים בארה"ב, מדובר במכונות כביסה שמכסיהן עלולים להתנתק במפתיע במהלך עבודתן ובכך לסכן את המשתמשים בפציעה. נכון לשעה זו, חברת הטכנולוגיה הדרום קוריאנית קיבלה 9 דיווחים על פציעות מרחבי ארה"ב, כולל לסת שבורה וכתף פצועה. בנוסף, החברה קיבלה 733 פניות בנוגע לרעידות מוגזמות של מכונת הכביסה, או קריאות הנוגעות לניתוק של מכסה המכונה.

נוט 7 של סמסונג נוט 7 של סמסונג צילום: רויטרס

 

הריקול כולל 34 דגמים של מכונות כביסה הנפתחות מלמעלה שתאריך ייצורן נע בין מרץ 2011 לנובמבר 2016 ומחיריהן נעים בין 450-1,500 דולר בארה"ב. לפי סמסונג, מכסה מכונות הכביסה עלול להתנתק ממנה בזמן הפעלה של תוכנית סחיטה במהירות גבוהה על מצעים או על פריטים מגושמים אחרים.  החברה נתבעה על ידי מספר לקוחות אמריקאים שטענו שמכונות הכביסה שלהם "התפוצצו במהלך שימוש רגיל".

 

סמסונג, יצרנית הסמארטפונים המובילה בעולם, הודיעה על הפסקת ייצורו של דגם הנוט 7 לאחר שהתגלו בעיות בטיחות חמורות הקשורות להתלקחותו. החברה הודיעה על ריקול ל-2.5 מכשירים.

 

בישראל מכונות הכביסה של סמסונג מיובאות על ידי מיניליין ומהחברה נמסר כי בארץ משווקות מכונות עם פתח בחזית והדגמים שקשורים לריקול נמכרים בארה"ב - ולא בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x