$
הייטק והון סיכון

סינרו גייסה 4.7 מיליון דולר במימון המונים כדי להמציא את הרשת מחדש

סינרו פיתחה רשת חברתית מבוזרת שאינה נסמכת על שרת מרכזי אחד במטרה לאפשר למשתמשים לצרוך שירותים בלי להזדקק לאחת מחברות הענק שחולשות עליהם. עובדי החברה מפוזרים בעולם כולו ומקבלים תשלום במטבע שהנפיקה

מאיר אורבך 11:3102.11.16

סינרו הישראלית השלימה גיוס של 4.7 מיליון דולר במימון המונים על בסיס המטבע הייחודי אותו פיתחה. החברה פיתחה רשת חברתית מבוזרת אשר אינה נסמכת על שרת מרכזי אחד. במרכז הרשת של החברה מטבע וירטואלי שפיתחה לצורך מסחר בין משתמשי הרשת. החזון של מייסדי החברה אינו מוגבל להקמה של רשת חברתית מבוזרת, אלא ניסיון להפוך את הרשת כולה לרשת מבוזרת ללא שרתים מרכזיים.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר מנכ"ל ומייסד החברה דור קונפורטי: "אנחנו יוצרים תשתית חדשה ומבוזרת שמאפשרת לנו לצרוך את השירותים שאנחנו רגילים אבל בלי העסקים הענקיים שחולשים עליהם במרכזה. פייסבוק בלי מארק צוקרברג. שירותי הסעה בלי אובר. מוזיקה ישירות מהאמן, אבל בלי לוותר על חווית המשתמש של Spotify. הכל במודל של P2P, הכל ישיר בינך ובין מי שאתה רוצה לתקשר איתו או להחליף איתו ערך.

 

לוותר על השרתים המרכזיים לוותר על השרתים המרכזיים

"המרויחים הגדולים הם יצרני התוכן שלא צריכים לשלם למפיצים ושיש להם גישה ישירה למעריצים, משתמשים שרוצים שליטה מלאה על המידע והזהות שלהם ברשת, ומי שנמאס שחברות כמו פייסבוק מאפננות לו את הפיד בצורה שמשרתת בעיקר את הפייסבוק וממקסמת את שורת הרווח שלהם ולא את הרווחה שלו", מסביר דור קונפורטי. 

 

החברה קמה במרץ 2015."עשינו גיוס המונים באפריל של שנה שעברה, בו מכרנו את המטבע הדיגיטלי שהנפקנו ושיש לו תפקיד מהותי בתפקוד של הרשת המבוזרת. כ-450 אנשים קנו מטבעות בשווי של 128 אלף דולר", מוסיף קונפורטי

 

לאחר גיוס ההמונים הצטרפה החברה לאקסלרטור NFX Guild, של גיגי לוי ו-James Currier בעמק הסיליקון, ועשינו גיוס המונים נוסף אחרי שסיימנו את המסלול. הפעם מכרנו אקוויטי בחברה בנוסף למטבעות – והגענו ל-4.7 מיליון דולר בסה"כ, כ-400 אלף מתוכם מסין", אומר קונפורטי.

 

"השווי של הכספים שאנחנו מחזיקים עלה מאז מכיוון שרובו הגיע מביטקוין, ששוויו טיפס מסוף המכירה בכ-15%, אז עברנו את החמישה מיליון דולר. כיום יש לנו 14 עובדים במשרה מלאה ועוד 10 במשרות חלקיות. רובם המכריע מקבל חלק משכרו או את כולו, במטבע שהנפקנו. יש לנו אנשים בתל אביב, דאבלין, סיאטל, עמק הסיליקון, אמסטרדם, סידני, בוסטון, ועוד ועוד. אין עיר שיש בה יותר משני אנשים כרגע, אבל כנראה שבעתיד הקרוב נקים משרד בתל אביב שיהיו בו 10-5 אנשים אחרי סבב הגיוס הבא.

 

את החברה ייצגו עו"ד גיא לכמן ומיכאל נוסבאום ממשרד פרל כהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x