$
הייטק והון סיכון

SatixFy של יואל גת מגייסת 25 מיליון דולר

הטכנולוגיה של חברת התקשורת הלוויינית מבוססת על שבבי סיליקון מתקדמים שפיתחה בעצמה ומפחיתה משמעותית את העלות, הגודל, המשקל וצריכת החשמל של מסופי המשתמש. את הגיוס הובילה קרן קטליסט ויאיר שמיר ימונה לדירקטוריון החברה

מאיר אורבך 14:5301.11.16

SatixFy, חברת התקשורת הלוויינית של יואל גת מגייסת 25 מיליון דולר בהובלת קרן קטליסט. על פי הערכות הגיוס יושלם עד סוף השנה הנכוחית כאשר עד כה גויס רוב הסכום. כחלק מההסכם, יאיר שמיר, שותף מנהל בקרן קטליסט, ימונה לחבר מועצת המנהלים של SatixFy. על פי הערכה גייסה החברה עד כה 5 מיליון דולר ממייסד החברה ומשקיעים פרטיים.

 

הטכנולוגיה של SatixFy, המבוססת על שבבי סיליקון מתקדמים שהחברה מפתחת בעצמה, מפחיתה בצורה משמעותית את העלות, הגודל, המשקל וצריכת החשמל של מסופי המשתמש כמו גם את עלויות זמן האוויר של הלוויינים. מייסד ומנכ"ל החברה יואל גת, ייסד בעבר את גילת רשתות לווין. בקיץ האחרון פתחה החברה את מרכז ה-R&D החדשני שלה בבריטניה, לאחר שקיבלה מענק נדיב מסוכנות החלל הבריטית באמצעות סוכנות החלל האירופאית.בחברה מועסקים 85 עובדים.

 

יאיר שמיר. מצטרף למועצת המנהלים יאיר שמיר. מצטרף למועצת המנהלים

 

יאיר שמיר, שותף מנהל בקרן קטליסט, אמר: "תחת הובלתו של יואל גת, החברה הפכה למובילה עולמית בתחומה. הניסיון של ההנהלה בשוק הטכנולוגיה הלוויינית יוצא דופן. הידע וההכרות הקודמים שלהם עם סין, יחד עם המומחיות של השותפים שלנו בסין, מבטיחים לחברה כניסה משמעותית לשוק הסיני".

 

לדברי יואל גת, מנכ"ל ומייסד SatixFy: החברה פועלת בשווקים גדולים מאוד, כגון אזורים שלמים של אוכלוסיות שאינן מחוברות לאינטרנט, התקני IoT לרשתות פרטיות ואזורים כפריים כמו גם תקשורת רחפנים. "סיבוב הגיוס הנוכחי ישמש אותנו לקידום של המוצר העתידי שלנו, לפיתוח שבבים חדשים ולהתרחבות בשוק שלנו. התרשמנו מאוד מההישגים של קרן קטליסט, כפי שהיה ניתן לראות באירוע המשקיעים המוצלח GoforIsrael שהתקיים בספטמבר בשנגחאי. אנחנו מצפים להמשך העבודה המשותפת עם צוות הקרן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x