שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

Voyager Labs: הסטארט-אפ הישראלי שמתחרה בגוגל

בחברה הישראלית פיתחו מנוע חיפוש שמאפשר למשתמש לקבל תובנות המבוססות על אירועים עדכניים. היא הוקמה בסוף 2012, גייסה מאז מעל ל-100 מיליון דולר ומעסיקה כיום כ-90 עובדים

מאיר אורבך 14:1901.11.16

חברת התוכנה הישראלית וויאג'ר לאבס (Voyager Labs) פיתחה מנוע חיפוש אנליטי נחשפת ומכריזה על השלמת גיוסים בסכום כולל של מעל ל-100 מיליון דולר מאז הקמתה בסוף -2012. 

 

"החברה התחילה מרעיון על מה שניתן לשנות בעולם החיפוש כפי שהוא היום. גוגל מחפש בדרך מסויימת בעוד שאני מנסה להבין התנהגות אנושית מאינסוף מידע זמין ולראות את התוצאה", אומר אבי קורנבלום, מייסד החברה ל"כלכליסט"."פיתחנו מערכת חיפוש אשר נותנת תובנות משמעותיות על כל נושא ולא רק תוצאות חיפוש".

 

צוות Voyager Labs. תובנות מיידיות צוות Voyager Labs. תובנות מיידיות צילום: Voyager Labs

 

"המערכת שלנו מאפשרת למנהל לקבל תובנה מיידית שמבוססת על מידע עכשווי שקורה ברגעים אלו", אומר קורנבלום. "יש לנו כיום שורה לקוחות מרשימת החברות המובילות בארצות הברית".

 

מנוע החיפוש של החברה מבוסס על אינטליגנציה מלאכותית המשתלבת במערכות לימוד מתקדמות, ומאפשר לאתר דפוסי התנהגות אנושיים בתוך מידע ציבורי זמין. מייסד החברה הוא אבי קורנבלום, בעל עבר של 20 שנה בקהילת המודיעין. 

 

בין משקיעי החברה ניתן לציין את קרן הון הסיכון הורייזן ונצ'רס של לי קא שינג וסר רונלד כהן, לויד דורפמן ממייסדי טרוולקס ו-OCAPAC Holding, חברת ההשקעות של אורקל . לחברה 90 עובדים במשרדים בתל אביב, ניו יורק, לונדון וושינגטון. הגיוס האחרון של החברה היה לפני כשנה והובילה אותו הורייזן. "הצלחנו לפצח מערכת שנחשבת על ידי אחרים למשהו שאינו בר השגה. עם הטכנולוגיה שלנו ניתן לבנות חברת טכנולוגיה מובילה אמיתית", אומר קורנבלום.  

 

"המידע הזמין כיום הוא אוצר למערכות האנליטיות שלנו, שמאפשרות לנתח אותו ולספק מידע בעל ערך עצום לעסקים", אומר קורנבלום. למרות התחושה שיש כמויות עצומות של מידע שלא ניתן לנתח אותן המערכות שלנו מאפשרות להוציא ממנו תועלת רבה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x