$
ועידת המובייל 2017

Mobile 2017

"החסם המרכזי בהייטק הישראלי - היעדר כוח אדם"

יו"ר רשות החדשנות, אבי חסון, אמר בוועידת Mobile 2017 של כלכליסט כי "אנחנו עושים היום מאמץ כדי שלא נגיע לתקרת הזכוכית בתחום גיוס עובדים"

אסנת ניר 11:4331.10.16

"אין מדינה בעולם שלא משקיעה היום כספים בחדשנות ויזמות. אנחנו משקיעים באופן יחסי פחות - וזה אתגר לא פשוט", כך אמר הבוקר (ב') אבי חסון, המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות במשרד הכלכלה, בוועידת Mobile 2017 של "כלכליסט".

 

 


 

לטענת חסון, "ההייטק הישראלי עומד בצומת מעניינת: לפניו הרבה אתגרים אך גם התקדמות גדולה: אנחנו ממצבים עצמנו כמרכז חדשנות בעולם עם גיוסים ששוברים שיאים". לדבריו, "החיבור של התעשייה הישראלית למרקם העולמי הדוק ויש מקום לגאווה ושביעות רצון. ההייטק הישראלי עובר התבגרות".

 

עוד טען חסון כי "מעל 100 חברות בענפים שונים ומגוונים מגיעים להבשלה. לא פעם שומעים על אקזיטים, אך חלק מהרוכשות הן חברות ישראליות, שהופכות להיות חלק מהותי מהצמיחה. הרבה מהיזמים חוזרים לארץ לעשות עוד חברה ועוד חברה ומנסים לקחת את החברה שלהם והאקוסיסטם כולו לשלב הבא".

 

"אפשר להיות אופטימיים כשמסתכלים על הפורטפוליו המאוזן", טוען חסון, "מידי שבוע מגיעים לכאן ספקי טכנולוגית רכב ויצרנים - מגיעים כי העולם משתנה ויש כאן טכנולוגיות שמתאימות להם, אבל הם באים לפה גם כי הם באמת לא יודעים לאן העולם הזה הולך. יצרני רכב חיו במשך שנים באי ודאות ורבים רואים בישראלים מקום אסטרטגי לחדשנות בעולם של אי ודאות שדורש מוביליות".

 

המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות במשרד הכלכלה אבי חסון המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות במשרד הכלכלה אבי חסון צילום: צביקה טישלר

 

 

עם זאת, לטענת חסון, "אם רוצים לשמר את המובילות שלנו צריך לטפל בכמה בעיות יסוד: החסם מרכזי היום הוא כוח אדם - קשה היום לגייס כוח אדם, גם בגלל השכר אך גם כי צריך עוד אנשים, אתגר משותף לכולם שהוא שורש הבעיה. עושים היום מאמץ בין ממשלתי לפתור את הבעיה כדי שלא נגיע לתקרת הזכוכית. אנחנו היום מחוייבים לעשות כל מה שאפשר, כדי לא רק לנצל את היכולת ולסחוט את הלימון, אלא גם להגדיל את כוח האדם. המאמץ הממשלתי מתבטא בי היתר בהקמת הרשות לחדשנות, דרכה יבוא האימפקט הכלכלי."

 

"אין לנו מנוע צמיחה אחר חוץ מהחדשנות, אך צריך לחזק את האימפקט הכלכלי, מתבטא בין היתר בהקמת הרשות לחדשנות, שתקשר בין היזמים לגורמים הממשלתיים. אנחנו רואים עצמנו כמי שאמורים להוביל את המדיניות ולרכז את העבודה הממשלתית כדי שנוכל להשיג יותר וחושב שיש מקום להיות אופטימיים", אמר חסון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x