$
ועידת המובייל 2017

ההבטחות הבאות של עולם המובייל

עשרה פיתוחים דיגיטליים יתחרו בגמר תחרות הסטארט־אפים המבטיחים של כלכליסט: מאפליקציה שמספקת מידע על החיסכון הפנסיוני, דרך אלגוריתם לזיהוי הונאות בארנק הדיגיטלי, ועד התקן מיחשוב לביש שמזכיר מתי צריך ליישר את הגב. היום ייבחר הזוכה

נמרוד צוק 06:4331.10.16

AppsVillage

אפליקציית מסחר אוטומטית

 

מאקס בלובנד מאקס בלובנד צילום: עמית שעל
פיתוח אפליקציות מובייל לעסקים הוא עסק ארוך ויקר שעשוי לקחת בין חצי שנה לשנה וחצי בממוצע ולעלות עשרות אלפי דולרים. AppsVillage מציעה פתרון שונה לעסקים קטנים: מחולל אוטומטי שמשתמש במידע המצוי בדף הפייסבוק של העסק כדי לבנות אפליקציית מסחר בסיסית, בפורמט אחיד, שמאפשרת לשלוח ללקוחות עדכונים, להציע להם הנחות ומבצעים ולקבל מהם הודעות. החברה גובה 20 דולר בחודש עבור יצירת ותחזוק אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון, ויוצרת אותן בתוך דקות בודדות.

 

לדברי החברה, חמישה שבועות לאחר השקת המערכת היו לה כבר 100 לקוחות בישראל, הכוללים מסעדות, חנויות בגדים וקוסמטיקאיות. כוונת החברה היא להגיע ל־25 אלף לקוחות מסביב לעולם בתוך שנתיים. בנוסף, בכוונתה להציע לשותפות עסקיות לבצע התאמה של המערכת לגרסה לא ממותגת שאותה יוכלו להציע ללקוחותיהן.

 

מוצר: מערכת לייצור אוטומטי של אפליקציות לעסקים קטנים

מייסדים: מאקס בלובנד (בתמונה), שחר היידו ונדב דניאל

עובדים: 4

גיוס הון: 300 אלף דולר

 

AppGap.io

בלי להתקין אפליקציה

 

אף שהשנה היא 2016 והאינטרנט היה אמור להפוך את שירות הלקוחות לחוויה נטולת תסכולים, בפועל יש עדיין לא מעט קשיים בתקשורת בין ארגונים וחברות לאנשים שהם משרתים. הלקוח נדרש למשל להתקין אפליקציה חדשה כדי לקבל שירות, למסור טלפונית את כתובת המייל שלו, לחתום ידנית על מסמכים או לשלוח פקסים.

מימין אלון אלשיך ורונן בלזם מימין אלון אלשיך ורונן בלזם צילום: עמית שעל

 

הפתרון ש־AppGap מציעה הוא פלטפורמה שמאפשרת לארגונים לתקשר עם הלקוחות באמצעות אפליקציות ווב שנשלחות בהודעות סמס ומותאמות למשימות ספציפיות, כגון זיהוי לקוח, מילוי טופס או משלוח תמונות ומסמכים. כך לדוגמה במד"א משתמשים במערכת כדי לסייע לאנשים שעברו תאונה לשלוח את פרטי המקרה והמיקום שלהם במהירות, ומתווכי נדל"ן יכולים להיעזר בזה כדי לקצר את תהליך ההחתמה על טפסים לפני הצגת דירה ללקוחות.

 

מוצר: פלטפורמת תקשורת בין עסקים ללקוחות

מייסדים: אלון אלשיך ורונן בלזם (בתמונה)

עובדים: 7

גיוסי הון: 1.2 מיליון שקלים

 

 

Neema

אשראי לעובדים זרים

 

בשעה שלרובנו השימוש בכרטיס אשראי נראה כפעולה טריוויאלית, ישנה אוכלוסייה גדולה בעולם, בת 250 מיליון איש, של מהגרים ועובדים זרים שהכרטיסים הבנקאיים הרגילים לא נותנים להם מענה. בנוסף לכך יש להם צרכים ייחודיים כמו העברת כספים למשפחה שנותרה במדינת המוצא או שיחות תכופות לחו"ל.

 

ברק בן עזר ברק בן עזר צילום: עמית שעל

נימה היא פלטפורמה דיגיטלית המיועדת לאוכלוסיית המתקיימת על מזומן וזקוקה לפתרונות דיגיטליים שונים על מנת לשלוח כספים, לשלם חשבונות באינטרנט ולרכוש שירותים סלולריים. החבילה של נימה כוללת כרטיס דביט בינלאומי של מאסטרקארד, שליחת כספים ל־200 אלף מקומות ברחבי העולם וכרטיס סים הכולל חבילת אינטרנט, הודעות טקסט ושיחות. עלות השירות מתחילה ב־10 דולר בחודש, והלקוחות פטורים מעמלות המרת מט"ח ועמלות על העברת כספים בינלאומית.

 

החברה החלה לבצע בחודשים האחרונים פיילוט ראשון בישראל עם כמה אלפי לקוחות, שמעבירים דרך השירות לטענתה כ־5 מיליון שקל בחודש.

 

מוצר: כרטיס דביט בינלאומי לעובדים זרים

מייסדים: ברק בן עזר (בתמונה) ואבי סיון

עובדים: 15

גיוסי הון: 2.8 מיליון דולר

 

 

GTC

אפקטים לגיטרה בשלט רחוק

 

מערכת האפקטים לגיטרה שפיתחה GTC Sound Innovations נשלטת מרחוק באמצעות שלט אלחוטי מבוסס משטח מגע שמרכיבים על הגיטרה. מטרת המערכת היא לאפשר לגיטריסטים שמופיעים על במה גישה נוחה יותר לאפקטים, ללא צורך בשימוש בפדלים ובכפתורים הממוקמים על גבי התקני האפקטים שמונחים לרוב על הרצפה. בנוסף המערכת אמורה לאפשר יצירה קלה של סוגי צלילים ומהלכים מוזיקליים חדשים שלא ניתן לבצע באמצעים הקונבנציונליים.

 

המוצר בשם RevPad מורכב מהשלט האלחוטי ויחידת האפקטים שכוללת 25 סוגי אפקטים מובנים, שניתן לשרשר ליצירת 200 קומבינציות שונות. בנוסף, אפשר לחבר למערכת ציוד ותוכנות חיצוניות שמרחיבות את היכולת המוזיקלית ואפשרויות השליטה, בדומה לקופסאות אפקטים מתקדמות קיימות.

 

גלעד פסטרנק ואבי לוי גלעד פסטרנק ואבי לוי צילום: עמית שעל

 

הרכיב הייחודי במערכת הוא השלט עשוי הפלסטיק שמותאם להרכבה על כל גיטרה חשמלית, וכולל משטח מגע ושלושה כפתורים בני־תכנות. מחיר המערכת עומד על 850 דולר והחברה כבר קיבלה 150 יחידות ראשונות. בידי החברה פטנט רשום על שלט אלחוטי לאפקטים.

 

מוצר: מערכת אפקטים בשליטה אלחוטית לגיטריסטים בשם RevPad

מייסדים: עודד אלבוים, רונן אלבוים ודניאל שביט

עובדים: 6

גיוסי הון: השקעה עצמית של מיליון וחצי דולר, סכום נוסף ממשקיעים פרטיים

 

Paygilant

הסמארטפון יזהה רכישות חשודות

 

זיו כהן מנכ"ל Paygilant זיו כהן מנכ"ל Paygilant צילום: עמית שעל

ארנקים אלקטרוניים במובייל מספקים אמצעי תשלום נוח שהופך פופולרי יותר ויותר, ויש מי שרואה בהם טכנולוגיה שתחליף בעתיד את כרטיסי האשראי. אבל השימוש בהם כרוך בסיכון מוגבר לרכישה מטלפונים גנובים, התחזות והונאות אחרות בהיקף שנאמד במיליארדי דולרים בשנה. מרבית פתרונות האבטחה מתבצעים בצד השרת, דבר שמטיל עומסים גדולים על תשתיות החברות המטפלות בתשלומים, ולעתים הם סובלים מיעילות נמוכה.

 

Paygilant מתמודדת עם הבעיה על ידי העברת הזיהוי של רכישות חשודות מהשרת לאלגוריתם מקומי שפועל על גבי הסמארטפון עצמו, ויודע לאתר חריגות מדפוסי השימוש הטיפוסיים של כל משתמש שיצביעו על הונאה אפשרית. לטענת החברה, הטכנולוגיה מסוגלת לזהות בהצלחה 85% ממקרי ההונאה.

 

מוצר: טכנולוגיה להגנה מהונאות ברכישה דרך הנייד

מייסדים: אורי איינהורן ויובל רז

עובדים: 11

גיוסי הון: 3 מיליון דולר מפועלים קפיטל, Moneta Seeds ו- PixVineסינגפור

 

Rimoto

גלישה זולה למטיילים בעולם

 

אלמוג בקו אלמוג בקו צילום: עמית שעל

אנשים רבים ממעטים להשתמש באפליקציות מובייל במהלך נסיעות לחו"ל, ולעתים לא משתמשים בהן כלל בשל העלויות הגבוהות של ההתחברות לרשת מחוץ למדינת המוצא. תנאים אלה מובילים לחוסר נוחות למשתמשים, שדווקא במהלך טיול או נסיעות עבודה זקוקים לשירותים כמו מפות, מדריכים, מידע על טיסות וכלים למציאת מסעדות וחדרי מלון. מנגד, יצרניות האפליקציות מפסידות טראפיק והכנסות בהיקף גדול.

 

חברת רימוטו פיתחה פתרון מקורי לבעיה: היא מציעה למשתמשים גישה חינמית לשורת אפליקציות, ללא תלות בתעריף או בחבילת הגלישה, באמצעות סגירת הסכמים עם ספקיות תקשורת מצד אחד ועם יצרניות האפליקציות מצד שני, תוך גביית עמלה מהמפתחים המתחלקת בין הספקית לבין החברה. משתמש הקצה אינו צריך להתקין דבר, משום שהגישה החינמית ניתנת באמצעות רכיב תוכנה המוטמע באפליקציה. החברה צפויה להתחיל בקרוב בהפצה ראשונית של המוצר בהודו ובאינדונזיה.

 

מוצר: פלטפורמה לסבסוד הגלישה באפליקציות במהלך נסיעות

מייסדים: יהודה אלמליח, אלמוג בקו (בתמונה) וששין שה

עובדים: 8

גיוסי הון: 500 אלף דולר

 

Robinhood

מתחילים להבין מהי פנסיה

 

יוסי ירקוני יוסי ירקוני צילום: עמית שעל

חיסכון לפנסיה הוא נושא מורכב, שרוב החוסכים בישראל מתקשים להבין עד תומו: מה ההבדלים בין פנסיה לביטוח מנהלים? איך משפיעים פרמטרים כמו דמי הניהול ומקדם הקצבה על ההכנסה שתישאר לכם בסוף הדרך? כמה תשואה הקרן שלכם באמת עושה? והאם ההמלצות של הסוכן שלכם הן באמת האובייקטיביות והטובות ביותר? ל־84% מהחוסכים בישראל לא ברור כיצד מורכבת הפנסיה שלהם, ו־90% מהם לא מרוצים מניהולה, על פי סקר של חברת רובין הוד.

 

האפליקציה של החברה מנסה להציע פתרון טכנולוגי לבעיה: היא מתחברת למסלקה הפנסיונית של משרד האוצר, המכילה את כל המידע על תוכניות הפנסיה בישראל, ומאפשרת לקבל תמונת מצב פשוטה וברורה על החסכונות של המשתמש ועל הקצבאות העתידיות שהם צפויים להניב לו. החברה גם יצרה אלגוריתם שאמור לבחון את נתוני המשתמש ולהציע לו חלופות זולות ואפקטיביות יותר למוצרי הפנסיה שלו. מאחר שמדובר במנגנון אוטומטי, הוא מוגן משיקולים זרים שעשויים להשפיע על המלצות סוכני הביטוח. החברה מרוויחה מעמלות משווק שהיא מקבלת מחברות הביטוח ובתי ההשקעות במקרה של מעבר לתוכנית חדשה. האפליקציה כבר זמינה להורדה באייפון ובאנדרואיד, ועד כה היא צברה אלפי משתמשים.

 

מוצר: אפליקציה לניהול פנסיה

מייסדים: יוסי ירקוני (בתמונה), גיא שחם, ד"ר ארז ויינרוט, אודליה כהן, דדי בן נתן ואסף כהן

עובדים: 9

גיוסי הון: 7 מיליון שקל במימון עצמי

 

Seegnature

קל לחתום על מסמכים

 

יאיר רביד יאיר רביד צילום: עמית שעל

בענפים רבים כמו בנקאות, ביטוח, נדל"ן ותיירות חתימה על מסמכים היא פעולה מורכבת שדורשת עיון בחוזים, חתימה פיזית על דפים ולעתים מפגש פנים מול פנים בין נציגי החברה ללקוח. הקושי הנלווה למעמד הזה עלול לגרום לחברות להפסיד לא מעט עסקאות.

 

המענה של Seegnature הוא פלטפורמה לעבודה משותפת על מסמכים בזמן אמת, שמאפשרת עריכה וחתימה שלהם דרך הרשת באמצעות שיתוף וידאו/אודיו ושיתוף מסך, והיא כוללת גם פיצ'רים כמו אימות זהות דיגיטלי ותיעוד שיחה. המוצר ניתן כשירות ענן החל מ־10 דולר בחודש לסוכן. לחברה יש כבר כ־30 לקוחות, ובהם גרופון וישראכרט.

 

מוצר: פלטפורמה לחתימת מסמכים בזמן אמת

מייסדים: יאיר רביד (בתמונה) וארז חיים

עובדים: 4

גיוסי הון: 525 אלף דולר ממשקיעים פרטיים ומאיץ Upwest Labs

 

Upright Technologies

תיישרו את הגב

 

עודד כהן עודד כהן צילום: עמית שעל

ישיבה כפופה, בעיקר על כיסא מול מחשב,היא אחד הגורמים המרכזיים לכאבי גב ולנזקים גופניים. Upright פיתחה התקן מחשוב לביש אלחוטי קטן שמצמידים לגב באמצעות מדבקה, שיודע לזהות מתי גבו של המשתמש כפוף ולהתריע על כך באמצעות רטט. המכשיר שולח את המידע על דפוסי הישיבה של המשתמש לאפליקציית מובייל שמאפשרת להגדיר תוכנית אימונים. התוכנית דורשת עבודה של בין 5 דקות לשעה ביום במשך שבועיים-שלושה, ולאחר מכן שימוש בהתקן פעם-פעמיים בשבוע כדי לשמר את המצב. מחיר המכשיר 130 דולר. עד כה מכרה החברה כ־10 אלפים יחידות. היא ביצעה עד כה שמונה מחקרים קליניים, וערכה פיילוט בחמישה מרכזים של קופת חולים לאומית.

 

מוצר: התקן שמסייע בשיפור תנוחת הישיבה

מייסדים: עודד כהן (בתמונה), לירן רלר ואורי פרוהוף

עובדים: 13

גיוסי הון: 3.5 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, מימון המונים והמדען הראשי

 

VocalZoom

מנטרלים רעשי רקע

 

יחיאל קורץ יחיאל קורץ צילום: עמית שעל

ממשקי משתמש קוליים עדיין לוקים היום בלא מעט בעיות, כגון הפרעות בשמיעת קולו של הדובר בשל רעשי רקע למיניהם, שמורידים את רמת הדיוק של הזיהוי הקולי לכ־70%. VocalZoom פיתחה חיישן לייזר המסוגל לפענח דיבור על פי תנועות זעירות של שרירי הפנים. בשילוב עם הקלט הקולי הטכנולוגיה מאפשרת להגיע לרמת דיוק המתקרבת ל־100% גם בסביבה רועשת. אחרי חמש שנות פיתוח לחברה יש אבטיפוס עובד, המיועד בשלב ראשון למערכות רכב ובהמשך גם לשילוב במוצרים כמו דיבוריות, סמארטפונים או מיחשוב לביש.

 

מוצר: חיישן אופטי לזיהוי דיבור

מייסד: טל בקיש

עובדים: 23

גיוסי הון: 14.5 מיליון דולר בהובלת 3M ונצ'רס, מוטורולה, OurCrowd VC ו־JTI

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x