$
אפליקציות

האיחוד האירופי לווטסאפ: "הפסיקו את שיתוף המידע עם פייסבוק"

הרגולטור האירופי מבקר את השינוי במדיניות הפרטיות של החברה שכולל שיתוף מספרי הטלפון של המשתמשים עם חברת האם שלה. בווטסאפ סירבו לומר אם יקבלו את בקשת האיחוד

רפאל קאהאן 16:2830.10.16

האיחוד האירופי דורש מווטסאפ להפסיק את העברת המידע האישי של המשתמשים עם חברת האם שלה, פייסבוק. הבקשה מגיעה בעקבות שינוי מדיניות הפרטיות של ווטסאפ שבמסגרתו היא תשתף את מספרי הטלפון של המשתמשים עם הרשת החברתית. 

 

הרגולטור האירופי, שנקרא קבוצת סעיף 29 ומורכב מכל מוסדות הרגולציה על מידע ופרטיות במדינות האירופיות, הסביר שהוא מבצע בימים אלה בדיקה של השינוי. "אנו מעוניינים להבין כיצד השינוי יתבטא בפועל וכיצד הוא תואם את החוק המקומי", הסבירו באיחוד. 

 

החברה מסרה רק שהיא מחוייבת לציית לרגולציה המקומית החברה מסרה רק שהיא מחוייבת לציית לרגולציה המקומית צילום: בלומברג

 

ווטסאפ סירבו לומר אם הם יקבלו את בקשת האיחוד, אך דובר של החברה מסר שהחברה ניהלה שיחות בנושא עם הגורמים הרלוונטיים לפני ואחרי השינוי ושבכל מקרה החברה מחויבת לציות לרגולציה המקומית.  

 

במקביל, ביקשו אנשי האיחוד מיאהו שתסביר להם כיצד היא אישרה לאנשי הממשל האמריקאי לקבל גישה למיילים. החברה הודתה לפני מספר שבועות שהיא אפשרה לשירותי המודיעין של ארה"ב גישה ישירה וסריקה של מיילים רק על פי בקשת הרשויות. האיחוד ביקש להבין כיצד המדיניות הזו תואמת את הרגולציה האירופית על העברת מידע אישי לרשויות.  

 

יאהו גם נדרשה להסביר את הפריצה לה היא נפלה קורבן ב-2012 ושבמסגרתה נגנבו מאות מיליוני פרטי גישה ומידע אישי על ידי האקרים. האיחוד דורש מהחברה שתספק למשתמשיה הבהרה והסברים כיצד הפריצה הזו עשויה להשפיע על השימוש לרעה של המידע שלהם בידי הפורצים או צד שלישי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x