$
חדשות טכנולוגיה

כישלון בכמה חלקים: LG מציגה הפסדים כבדים עקב כישלון מסחרי של ה-G5

היצרנית הקוריאנית הציגה דו"חות רבעוניים מאכזבים עם ירידה של כמעט 6% יחסית לרבעון הקודם עקב ביצועים גרועים של חטיבת המובייל. המכשיר המודולרי שהציגה מוקדם יותר השנה זכה לביקורות טובות אך לא הלהיב את הצרכנים

רפאל קאהאן 15:3527.10.16

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית LG פרסמה היום (ה') את דוחותיה לרבעון השלישי. החברה דיווחה על הכנסות של 11.8 מיליארד דולר ורווח תפעולי של 252.7 מיליון דולר, ירידה של 5.7% ו-3.7 בהתאמה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. חטיבת המובייל שלה הציגה את הביצועים הגרועים ביותר עם הפסד רבעוני של 389.4 מיליון דולר ביחס להכנסות של כ-2.3 מיליארד דולר. 

 

האשמה העיקרית בביצועים הגרועים של חטיבת המובייל נעוצה בכישלונו המסחרי של ה-G5, הסמארטפון המודולרי שהחברה השיקה כמתחרה לסמסונג גלקסי S7. המכשיר, שזכה לביקורות טובות אם כי לא מרשימות, לא הצליח לעורר עניין אצל הצרכנים. עם זאת, החטיבה עדיין מכרה כ-13.5 מיליון מכשירים בסך הכל ומכירותיה בצפון אמריקה זינקו ב-14% ביחס לרבעון הקודם, ככל הנראה בזכות השקת ה-V20, הפאבלט המתחרה לנוט 7 הכושל של סמסונג. 

 

ה-G5 על מגוון חלקיו. הלקוחות לא התלהבו ה-G5 על מגוון חלקיו. הלקוחות לא התלהבו צילום: יח"צ LG

 

בסך הכל ולמרות ההפסד של חטיבת המובייל, שאר חטיבות החברה מצליחות להציג מספרים חיוביים. חטיבת הטלוויזיות הציגה את מכירותיה הטובות ביותר עד כה עם הכנסות של 3.7 מיליארד דולר ורווח תפעולי של 340.3 מיליון דולר. גם מכירות חטיבות מוצרי החשמל והמיזוג והחלפים לרכב הציגו מספרים טובים עם שיפור ממוצע של כ-40% בהכנסות של שתיהן.  

 

LG הודיעה שהיא מצפה למספרים נמוכים עוד יותר ברבעון הבא עקב הוצאות מחקר ופיתוח ושיווק וכן צפי למכירות חלשות בסוף השנה. כישלון ה-G5 מועצם עוד יותר בראי ביצועיה הלא מוצלחים בלשון המעטה של חטיבת המובייל זה הרבעון ה-6 ברציפות. זאת ועוד, החלטות שיווקיות תמוהות כמו הפצתו של ה-V20 רק בשווקים נבחרים בזמן שסמסונג ביטלה את מתחרהו הגדול ביותר ושוואווי טרם הציגה את היורש של המייט 8, רק מוסיפה לתחושה שהחברה לא מצליחה לקרוא נכון את השוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x