$
חדשות טכנולוגיה

בזכות סין: שוק הסמארטפונים הגלובלי צמח השנה בכמעט 7%

דו"ח של חברת הייעוץ GfK מצביע על גידול של כ-15% במכירות הסמארטפונים בשוק הסיני, אולם מגמה זו צפויה להיעצר בשנתיים הקרובות ולהשפיע על התחום כולו

רפאל קאהאן 18:1325.10.16

שוק הסמארטפונים גדל בשנה האחרונה בכ-6.6%, כך עולה מנתונים שפרסמה היום (ג') חברת הייעוץ GfK. על פי דיווח של אתר Engadget, כ-1.4 מיליארד מכשירים צפויים להימכר עד סוף השנה הנוכחית. הביקוש נובע מגידול דו-מספרי בשוק הסיני שהגיע השנה לכ-15%. 

 

עם זאת, גם השוק הסיני מתחיל להראות סימנים של עייפות. 1 מתוך 3 סמארטפונים שנמכרים כיום מגיעים לידי לקוחות סינים, מה שמעיד שהגידול עשוי להיעצר בשלב כלשהו בשנתיים הקרובות כפי שקרה ביפן, אוסטרליה ודרום קוריאה וכן בשווקים המערביים בשנתיים האחרונות שם הגידול קפא, אם כי לא התפוגג לגמרי.  

 

הסינים ממשיכים לקנות הסינים ממשיכים לקנות

 

השווקים המתפתחים כגון מרכז ומזרח אירופה, אפריקה והמזה"ת, הודו ושאר מדינות דרום מזרח אסיה לא הציגו גידול מרשים. ברובם הגידול היה חד-ספרתי. אמנם זה יותר מהמערב השבע, אך לא מספיק בשביל לסמוך על הגדלת המכירות באופן אבסולוטי. אחת הסיבות העיקריות לכך היא הפופולריות של מכשירים מוחדשים בשווקים אלה שמונעת את שיווקם של מכשירים חדשים. 

 

השנה הבאה עשויה להיות פחות מוצלחת ליצרניות, GfK מצפה לקיטון של של כ-3% ביחס לשנה הנוכחית, זאת בעיקר עקב צמצום הסובסידיות שמעניקות הספקיות. אולם החברה צופה שבאיזורים מסויימים כגון דרום אמריקה הביקוש למכשירים יעלה באחוזים בודדים. שווקי המדינות האסייתיות המתפתחות וכן אלה של מרכז ומזרח אירופה צפויים לגדול בקצב הגבוה ביותר עם 8% ו-10% בהתאמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x